Сьогодні – Варвари Великомучениці. Що можна і чого не можна робити цього дня?

Сьогодні християни відзначають свято Варвари Великомучениці. З переказів відомо, що Варвара народилася в Фінікії та виховувалася в родині язичника Діоскора. Дівчина вирізнялася красою, тому батько замкнув її у вежі, щоб приховати від інших людей. Під час ув’язнення дівчина дивилася у вікно, вивчала навколишній світ і дійшла висновку, що створити його міг тільки Бог. Коли батько випустив дівчину з вежі, вона одразу прийняла християнську віру. Дізнавшись про це, батько наказав бити її воловими жилами. А коли про вчинок дізнався правитель, то наказав стратити дівчину.

У народі кажуть, що святкують цей день лише жінки. Цього дня гріх прати, білити чи місити глину. Натомість можна вишивати та сукати нитки. У давнину дівчата хрестились та шептали: «Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила».

Також цього дня дівчата готували вареники із маком та сиром. А ще у цей день заготовляли галузки із вишень та ставили їх у воду – якщо гілочки зацвітали на Різдво, це віщувало швидкий шлюб.

Наші пращури говорили, що свято Варвари – це день повороту на весну. Приповідка тих часів говорила: «Варвара ночі урвала, а дня приточила».

Із цим днем пов’язані також численні погодні прикмети:

“Варвара снігом постелить, Сава загладить хуртовиною, а Микола морозом придавить!”, “Варвара мосте, Сава гостре, а Миколай гвозде!”, “Варвара заварить, а Микола поставить кола!”.

Мороз вдарив – погода буде такою ж в найближчі дні.

Зоряне небо на Варвару віщує швидкі морози, а тьмяне небо – відлигу.

Якщо дим з труби вгору піднімається, то холоди протримаються тривалий час, і навпаки.

Захід забарвлений в червоний колір – буде ясна погода.

Якщо на вулиці тепло – буде багатий урожай льону.

Ясне зоряне небо 17 грудня – чекай похолодання.

Раніше ми нагадували вам дні, у які можливі магнітні бурі.