У Полтаві працюють над новою програмою розвитку культури та мистецтв

25-го листопада у полтавській бібліотеці-філіалі №4 відбувається форум сфера розвитку «Культура та мистецтво».

Відкриває форум директор «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко. Він нагадує, що головним документом із розвитку Полтави є концепція інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», документ, який іншими словами називають Конституцією Полтави. А під час форуму учасники мають розробити одну із складових концепції – «Міську програму розвитку культури та мистецтв на 2020-2024 роки».

Далі із вітальним словом виступає секретар міської ради Олександр Шамота. Він наголошує, що розробляють програму ті, хто щодня займається культурою у місті, тому вона буде взята «не з космосу, а з життя».

Говорить Олександр Шамота також і про те, що культура має охоплювати не лише центр міста, а доходити до всіх, навіть найбільш віддалених, мікрорайонів. І в останні роки міська рада вкладає значні кошти у розвиток культури в усьому місті – починаючи із музеїв та бібліотек, закінчуючи парками та фестивалями.

Що саме і як фінансували у галузі культури міста – розповідає Тетяна Гуріна, начальник відділу культурно-мистецької роботи управління культури.

Вона розповідає про роботу галузі, у якій працює 915 штатних одиниць. Про розвиток 17-ти міських бібліотек, у які не лише провели Інтернет та зробили їх сучасними, але й почали проводити капітальні ремонти, яких чекали по кілька десятків років. Розповідає про численні культурні заходи, мистецькі фестивалі, які впродовж 2015-2019 років стали візитівками Полтави. Зокрема, уточнює, як зростали за роками цифри фінансування цих закладів: 2015 – 2 млн. 300, 2016 – 3 млн., 2017 – 4 млн., 2018 – 4,5 млн., 2019 – 5 млн. 731 тисяча (за 10 місяців).

Далі присутні на форумі мали обговорити та наповнити реальним змістом «Міську програму розвитку культури та мистецтв на 2020-2024 роки». Перед початком обговорення керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві Ірини Брижань нагадала – наскільки важливою є розробка цього документу.

-Зараз, коли міста конкурують між собою, у тому числі – за внутрішніх туристів – важливе значення має то культурний продукт, який ми пропонуємо їм у Полтаві! – зазначила Ірина Брижань.

Далі учасники форуму розділилися на чотири групи і під керівництвом модераторів обговорили складові частини майбутньої Програми 2020-2024. До неї зокрема увійдуть - «Бібліотеки як мультифункціональні громадські простори», «Новітня мистецька школа», «Міські клубні заклади та культурно-мистецькі заходи», «Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій».

-Ми працюємо над майбутньою програмою. Минула програма була програмою підготовки та створення умов. Важливо створити умови для дітей, для туристів. Неможливо навчити дитину грати на фортепіано у холодній залі. Як приклад, ми сьогодні знаходимось у бібліотеці, яка була модернізована. І зараз вже бібліотеки є місцями спілкування, об’єднання, нових ідей. Майбутня програма, основу якої сьогодні мають напрацювати учасники форуму, має стати програмою розвитку, - зазначив, підсумовуючи, Олександр Шамота.

Нагадаємо, раніше у Полтаві визначили вулиці, де мають створити велосипедні доріжки.