Сьогодні - день доброти та Всесвітній день сліпих. Як живуть вони у Полтаві?

Міжнародний день сліпих

В цей день ще в 1745 році народився Валентин Гаюї, він був педагогом і заснував в Петербурзі і Парижі школи і підприємства для сліпих. Дату вирішили заснувати Всесвітня організація охорони здоров'я, щоб привернути більше уваги до людей, які втратили зір. До 18-го століття в світі не було жодного навчального закладу для сліпих. А Гаюї створив спосіб навчання з придуманим шрифтом. Він відкрив першу таку школу в своєму ж будинку, витратив тільки свої особисті гроші і назвав школу «Майстерня трудящих сліпих». Його першим учнем був хлопчик, якого він підібрав на церковній паперті, а потім в школі почали вчитися ще 11 безпритульних.

За даними ВООЗ, сьогодні у світі – приблизно 1,3 млрд. людей живуть з тією чи іншою формою порушення зору, з них 36 млн. вражені сліпотою.

У багатьох країнах світу в Міжнародний день сліпих проводяться заходи, мета яких привернути увагу суспільства до людей, які втратили зір, і зі слабким зором, а також створити умови для всебічної участі цих людей у ​​житті суспільства.

Про те, як живуть незрячі люди у Полтаві читайте тут:

Всесвітній день доброти

У багатьох країнах святкування цього дня вже стало дуже доброю традицією. У Токіо в 1998 році пройшла перша конференція Всесвітнього руху доброти, в якій взяли участь представники Великобританії, США, Австралії, Японії, Таїланду, Канади і Сінгапуру. Це свято стало приводом згадати про прекрасну людську якість доброти і об'єднати подібні рухи у всіх країнах в один, щоб показати на скільки нескладно творити добро, і яка колосальна віддача від таких вчинків. Також день повинен посприяти об'єднанню націй з різними мовами і культурами. Тільки з добрими вчинками можна отримати потрібну єдність і взаєморозуміння зі збереження самобутності і унікальності.

Цей день у історії

1907-го у Нормандії піднявся в повітря гелікоптер.

У Нормандії француз Поль Корню першим у світі піднявся в повітря на гелікоптері власної конструкції з двома ведучими гвинтами. Він досягнув висоти 2 метри.

1914-й рік - американка Мері Фелпс Джейкоб запатентувала еластичний бюстгальтер.

Американка Мері Фелпс Джейкоб запатентувала еластичний бюстгальтер без плечиків, який вона сконструювала роком раніше з шовкових хустин коли не змогла одягнути звичний корсет під відкрите вечірнє плаття. У 1928 році інша американка - Іда Розенталь - придумала чашечки для бюстгальтерів і провела їх класифікацію по чотирьох розмірах.

В 1956 році стала до ладу найбільша в Європі нова мартенівська піч № 8 на металургійному заводі ім. Ворошилова у Ворошиловграді.

У 1970 році сталася найбільша природна катастрофа 20-го століття, спричинена циклоном.

В результаті дії надзвичайно потужного циклону, котрий рухався зі швидкістю до 160 км/год і викликав гігантські океанські хвилі та тривалі дощі, що привели до повені в дельті Гангу, на південному узбережжі Східного Пакистану (нині - Бангладеш) загинуло майже півмільйона людей. Це найбільша природна катастрофа 20-го століття, спричинена циклоном. Неспроможність місцевих властей швидко і ефективно надати допомогу постраждалим від природної катастрофи і вирішити питання їх безпеки привели до політичного конфлікту між Східним Пакистаном і центральним урядом і проголошення в 1971 році незалежності Бангладеш.

1985-й — виверження Невадо-дель-Руїз, найвищого діючого вулкану в Колумбійських Андах.

У результаті виверження Невадо-дель-Руїз, найвищого діючого вулкану в Колумбійських Андах, протягом чотирьох годин загинуло більше 23 тисяч людей, поранено 5 тисяч і зруйновано більше 5 тисяч будівель в радіусі 90 кілометрів. Найбільше постраждало місто Армеро, де загинуло три чверті з 28 тисяч населення.

Цей день у церковному календарі

У цей день відзначається пам'ять преподобних Спиридона і Никодима, просфорників Печерських. У цей день мисливці виходили на полювання на зайця на снігу, а рибалки виходили рибалити.

Іменини в цей день

Олександр, Олексій, Анатолій, Артемій, Василь, Всеволод, Герман, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Нікодім, Микола, Петро, Роман, Сергій, Спиридон, Степан, Трохим, Федір, Яків

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел