Рятувальники радять полтавцям утриматись від походів на водоймище

Працівники державної служби з надзвичайних ситуацій попереджають полтавців про небезпеку під час перебування на льоду.

Вже не раз говорилося про небезпеку, яку таїть у собі лід, та любителі ковзанів і риболовлі нехтують попередженнями і правилами безпеки. В багатьох випадках це закінчується трагічно.

Кожен рибак впевнений, що має великий досвід зимової риболовлі і звісно відчуває межу ризику, яку ніколи не переступить.

З метою попередження травмування та загибелі громадян на льоду рятувальники організовують рейди під час яких з рибалками проводяться інструктажі та вручають їм пам'ятки із заходами безпеки, які потрібно неухильно дотримуватись перебуваючи на льоду. У листівках також розміщені поради як необхідно діяти, якщо людина провалилася під кригу.

Працівники державної служби з надзвичайних ситуацій наголошують на тому, що необхідно усвідомити для самого себе, що не можна довіряти особистій самовпевненості. Не можна випробовувати своє везіння. Обійдіть біду стороною.  І якщо ви опинитися у крижаних обіймах морозної води - вона вас не пожаліє. Тож, утримайтеся від походів на водойми. Адже від цього залежить ваше життя. Не ризикуйте ним.

 Заходи безпеки на льоду:

- лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

- тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

- обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший;

- тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

- особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо Ви провалилися на льоду річки чи озера:

• Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.• Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.• Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.• Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.• Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.• Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.