8-го листопада Україна пише радіодиктант національної єдності. До його написання приєднуються українці в межах держави і за кордоном – у Іспанії, Італії, Австралії, Канаді та інших країнах світу. Пише диктант і Полтава. Зокрема, в аудиторії №311 навчального корпусу Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка збираються кілька десятків викладачів та студентів, які готуються написати диктант разом із українцями всього світу.
З "тире", "лапками" і за новим правописом - як у Полтаві писали диктант національної єдності (ФОТО)
Перед початком до присутніх звертається ректор педагогічного університету Микола Степаненко. Він бажає усім учасникам радіодиктанту написати його якомога краще. І говорить про значимість самої події.
-Є знакові дні, коли нація задумується над тим, як їй жити далі. День української писемности та мови – один із таких днів. Наше слово – це повітря, це вогонь, це вода. Воно потребує захисту, але вселяє в нас віру! – сказав Микола Степаненко.
Нагадаємо, цього року радіодиктант національної єдності в країні проходить в 19 раз.
Читає текст диктанту доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко.
Після завершення написання у проміжок із 11:45 до 12:00 учасники можуть відправити свої диктанти на електронну пошту або на «Фейсбук» Українського радіо.
О 12:00 Олександр Авраменко читає правильний варіант тексту – із розділовими знаками та вірним написанням слів. Студенти, які слідкують за ведучим, сумно посміхаються і виправляють помилки. Найбільше проблем цього року викликали слова, вжиті у переносному значенні. Їх далеко не усі взяли у «лапки». Також чимало учасників диктанту не врахували норми нового українського правопису. І, приміром, написали разом слово «півстоліття», тоді як вірне написання – окремо, «пів століття».
Вже 11-го листопада – після перевірки усіх відправлених робіт – Українське радіо оголосить кількість переможців, які написали диктант без жодної помилки. Минулого року на всю країну таких було 311 чоловік.
Нагадаємо, два роки тому лише одна мешканка Полтавщини написала диктант без жодної помилки.