Жителям багатоповерхівок дозволять відключатися від централізованого теплопостачання

Мешканці багатоквартирних будинків зможуть за власною ініціативою відключатися від централізованих систем опалення і гарячої води. Відповідний наказ Мінрегіонбуду набрав чинності 17 вересня 2019 року. Відключитися від централізованого тепла можна буде тільки в неопалювальний сезон, тобто до 1 жовтня.

Натомість можна буде встановлювати систему індивідуального теплопостачання. Щоправда, дозвіл на такі заходи видаватимуть, якщо не менш як 50% квартир та інших нежитлових приміщень цього будинку вже відключені від централізованої системи.

Крім того, відключитися можна буде тільки в неопалювальний сезон, тобто до 1 жовтня.

Рішення про відключення повинен приймати орган місцевого самоврядування. І для цього власникові слід подати заяву. А на офіційних інтернет-сторінках органів самоврядування має бути перелік будинків, у яких не менше половини квартир уже відключилися від системи опалення.

Як альтернативу дозволено використовувати газове чи електричне опалення, а також бойлер чи газову колонку для нагріву води.

Разом з тим, платіжки за тепло приходити все одно будуть, оскільки централізоване опалення розраховане на будинок в цілому, а не на окрему квартиру. А без платіжок можна залишитися, тільки якщо відключитися всім будинком.

До речі , раніше у людей теж була подібна можливість. Наприклад, до 2007 року українцям дозволяли відключати окремі квартири від централізованого опалення. Але не самовільно, а за чітко регламентованими правилами, з проходженням складної юридичної та технічної процедури, яка займала чимало часу й вимагала значних фінансових вкладень на переобладнання і проекти. З 2007 року на подібні дії була накладена заборона. Пояснювали це тим, що в багатоквартирному будинку централізоване опалення працює як цілісна система й опалює весь будинок, житлові та нежитлові приміщення, а не кожну квартиру окремо. Тому якщо хтось самовільно відріже батареї, це вплине на всю систему, вона розбалансує, і від цього постраждають інші мешканці.

Раніше ми розповідали Полтавцям пояснили, як оформити субсидію