У Полтаві відкрили пам’ятний знак льотчикам, загиблим у 1941-му (ФОТО, ВІДЕО)

12-го жовтня у Полтаві на території музею важкої бомбардувальної авіації відкрили пам’ятний знак льотчикам військових частин Полтавського авіагарнізону, які  захищали країну від нацистських загарбників у 1941-му році. бачив відкриття кореспондент 0532.ua Станіслав Таран.

Перед відкриттям пам’ятного знаку до присутніх звертається Віктор Дейнега, завідувач філії Національного військово-історичного музею України.

Він констатує, що про перші трагічні місяці війни було написано мало книг. Між тим, улітку 1941-му у Полтаві на військовому аеродромі базувались більше 10 авіаційних частин, з яких пілоти здійснювали бойові вильоти на позиції нацистів. Літаки здійснювали бомбардування колон, мостів, переправ. Літали вдень і без прикриття, тому у період із 22-го червня по 18 вересня на аеродром не повернулися 102 екіпажі. Дехто із пілотів загинув, дехто потрапив у полон. У пам'ять про них і спорудили пам’ятний знак.

Пам’ятний знак авіаторам відкривають почесний член організації «Ветерани дальньої авіації Полтавської області», штурман, полковник Микола Носков та працівник музею Анатолій Левченко.

Після відкриття до присутніх звертається депутат Полтавської міської ради Майя Матвєєва.

-Ми відкриваємо цей пам’ятний знак, щоб віддати шану тим, хто воював за країну, тим хто захищав наше небо. Це – наш святий обов’язок! – говорить Матвєєва.

До речі, під час заходу Віктор Дейнега поділився планами щодо виготовлення пам’ятника екіпажам, загиблим у війні на Сході України у 2014-2015-му роках. З’явитися він має за рік. Основою буде вертоліт «Мі-24», який піднімуть на висоту 5 метрів, аа гранітних дошках викарбують прізвища усіх загиблих льотчиків.

Нагадаємо, раніше на території музею провели реконструкцію операції часів Другої Світової війни.