11-го жовтня у комунальній організації «Інститут розвитку міста» зустрічають студентів УАЛ – української академії лідерства.
У Полтаві студентам Української академії лідерства розповіли про сучасне і майбутнє міста
Для довідки. Українська академія лідерства – це навчальний заклад формату «школа лідерів». В академії навчаються учні-випускники шкіл та студенти коледжів, училищ чи закладів вищої освіти. В Україні існує 7 осередків УАЛ, один із яких знаходиться у Полтаві.
Зустріч відбувається у вільному форматі. Експерти «Інституту розвитку міста» розповідають майбутнім лідерам про різні аспекти роботи комунальної організації – про концепцію розвитку міста, про Програму сталої міської мобільності, про проекти бюджету участі. Після кожного блоку спікери відповідають на запитання студентів УАЛ.
Так, Олександр Глазов пояснює, що проекти бюджету участі може подати будь-який громадянин України, проголосувати за них може будь-який мешканець Полтави, а реалізовують їх потім управління міської ради.
Головний фахівець ІРМ Вадим Вадімов розповідає УАЛівцям про проект канатної дороги, який можуть реалізувати у місті. Студенти цікавляться вартістю, а дізнавшись, що на це планують витрати 37,5 мільйонів гривень – пропонують шукати додаткові джерела фінансування. Ще задають питання про окупність проекту, вартість квитків на проїзд канатною дорогою тощо.
Заступник директора ІРМ Петро Перетятько розповідає про міжнародні зв’язки організації. Про проекти, які допомагають реалізовувати німецькі, канадські, польські партнери. Студенти цікавляться також – у яких міст України переймає досвід Полтава. І отримують відповідь, що велика делегація ІРМ буквально наступного тижня їде переймати досвід у Харкова.
Підсумовуючи зустріч, директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко звертається до студентів і зазначає, що Полтава навчається і запозичує досвід у інших міст.
-Ми першими серед інших міст України прийняли концепцію інтегрованого розвитку. Але ми не є конкурентами – ми є партнерами. У Вінниці ми можемо повчитись організації транспортної інфраструктури, у Львова – розвитку туристичної привабливості, - перераховує Юрій Левченко. На завершення зустрічі він запрошує студентів УАЛ брати участь у проектах комунальної організації, а ті, в свою чергу, висловлюють сподівання на співпрацю між ІРМ та молодіжною організацією.
Любов Корольова, студентка УАЛ ділиться враженнями від заходу.
- Я побачила, що у Полтави є можливості реалізації. Головне це те, як влада співпрацює із народом. Якщо є комунікація - є успіх. Приємно, коли запрошують до співпраці, бачиш, що у тебе є можливість реалізувати себе саме у тому, що цікаво тобі.
Після завершення зустрічі експерти "Інституту розвитку міста" та студенти Української академії лідерства зробили позитивне спільне фото.