Сьогодні день заснування Одеси та Міжнародний день коміксів

Щороку в цей день відзначають день коміксів. Магазини закликають не викидати навіть найпростіші або старі комікси, адже за все через кілька років, як вони вважають, цей випуск може стати раритетом і прикрасою чиєїсь колекції. Ми звикли вважати, що комікси - це частина американської культури, але насправді комікс винайшли європейці. Перший зразок справжньої прози - це серія «Подорож доктора Синтаксису в пошуках мальовничого». Автор - англійський карикатурист і художник Томас Роулендсон. У США жанр швидко підхопили і вже в 1892 році надрукували в газеті комікс «Ведмежата і тигр», хоча за деякими джерелами це «Жовте дитя», автор і тієї, і іншої історії Річард Оуткаулт. Але справжній бум настав в 20-30-х роках минулого століття, з цього часу і ведеться відлік «золотого століття коміксу» в США.

Цей день у історії

У 1513-му році перший європеєць побачив Тихий океан — це був іспанець Васко Бельбоа.

Іспанець Васко Нуньєс де Бальбоа із загоном зі 190 іспанців і 600 індіанців-носіїв перетнув Панамський перешийок і першим з європейців досягнув океану, названого пізніше Тихим.

1639-му з’явилося перша друкована газета в Америці.

1794-й — день заснування Одеси.

1818 здійснили перше пряме переливання крові.

1867-й — у США відкрили перший університет для темношкірих.

1945-го року - Василь Романюк здійснив затяжний стрибок із стратосфери. Він залишив літак на висоті 13.1 кілометра і, пролетівши у вільному падінні 167 секунд, відкрив парашут на висоті близько кілометра.

1956-го року ввели в дію перший трансатлантичний телефонний дріт.

В цей день народилися:

У 1644-му - Оле Ромер, данський науковець, який першим виміряв швидкість світла.

1725-го — Нікола—Джозеф Куно, французький конструктор, винахідник автомобіля.

1866 Томас Хант Морган, американський генетик, експериментально обгрунтував хромосомну теорію спадковості, лауреат Нобелівської премії.

1906-го року — Дмитро Шостакович, російський піаніст, композитор симфоній, опер, балетів та численних саундтреків до кінострічок.

1920-му році народився Сергій Бондарчук, російський кінорежисер і сценарист (“Доля людини”, “Війна та мир: 1812 рік”), актор (“Тарас Шевченко”, “Молода гвардія”)

Сергій Бондарчук став фундатором кінематографічної династії. У 70-ті роки справжньою кінозіркою стала його донька Наталя Бондарчук, зігравши у низці солідних теле- і кінофільмів, а нині, активною кіно- і телевізійною діяльністю займається Федір, його син

1969-го року народилася Кетрін Зета-Джонс, британська актриса, дружина актора Майкла Дагласа.

У 2003 році Зета-Джонс отримала «Оскар» та премію БАФТА за роль другого плану в мюзиклі "Чикаго". В рідному Уельсі Кетрін заснувала власну кінокомпанію "Мілквуд філмз". Одна з помітних робіт актриси — роль у фільмі "Легенда Зорро" (2005 рік) з Антоніо Бандерасом. Кетрін Зета-Джонс заміжня за голлівудським актором Майклом Дугласом. Має двох дітей — син Ділан Майкл Дуглас (2000 року) і дочка Керіс Зіта Дуглас (2003-го). Кетрін Зета-Джонс і Майкл Дуглас народилися в один день — 25 вересня з різницею в 25 років.

Раніше ми розповідали У Полтаві створили рекордний вінок - оберіг