Маломобільні пасажири потребують зручного транспорту: чи є такими тролейбуси і автобуси Полтави? (ФОТО)

У Полтаві майже немає зручного громадського транспорту, яким би могли їздити маломобільні полтавці. Лише в тролейбусах є пандуси, які розкладають водії і допомагають таким пасажирам. Автобуси пандусів не мають, але теж можна хоч якось їздити, маршрутки такого не дозволяють.

Сьогодні на зупинці громадського транспорту “Корпусний парк” відбувся практичний семінар “Перевезення пасажирів, супровід та допомога маломобільним пасажирам у громадському транспорті”, організований Інститутом розвитку міста. Як з'ясувалось на заході, у Полтаві проживає майже 800 людей з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках. Незрячих людей у місті - 1200, вони ходять, визначаючи дорогу за допомогою тростини.

На семінарі важливі питання піднімала представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб. Вона сама вже майже 26 років пересувається на інвалідному візку. Жінка розповідає:

- Я їжджу і автобусами, і тролейбусами. У тролейбусах немає проблеми для мене, тому що транспорт має низькополу платформу і обслуговує маломобільну категорію населення згідно правил. Наразі важливо вирішити питання із зупинкою і її облаштуванням, обслуговуванням у транспорті і сам транспорт (наскільки він пристосований). У нас зупинок, як таких, немає, це просто точки для того, щоб зупинився транспорт. Ми не розуміємо, де нам стояти, де чекати, яким маршрутом пересуватися, який транспорт доступний для нас.

Присутні на семінарі змогли попрактикуватися, поставивши себе на місце малобобільних людей. Вони побачили, як важко людям на інвалідному візку, з порушенням зору, слуху тощо їздити в громадському транспорті. Одна із вправ - стояти певний час на одній нозі із заплющеними очима. Полтавці не змогли встояти так довго, а маломобільні люди живуть так постійно. Тому необхідно створити для них комфортні умови для пересування в місті.

На заході заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів  Олексій Чепурко відповів на питання людей.

Він повідомив, що методичні книги для водіїв і кондукторів - реальність у Полтаві, і сказав, що фінанси на їхній друк знайдуться. Адже важливо, щоб маломобільні люди мали можливість їздити в громадському транспорті та бути забезпеченіими допомогою. Серед правил, які будуть в методичній книзі та які потрібно знати працівникам транспорту: як спілкуватися з "особливими" людьми, що запитувати, чи можна торкатися, як поводитися з ними тощо.

Раніше ми розповідали, що незабаром у транспорті Полтави запровадять "електронний квиток".