Екскурсія вихідного дня: із Полтави до Круглої фортеці та Гроту німф (ФОТО)

Якщо на вихідних вам не сидиться вдома, а ще ви хочете краще пізнавати рідну Україну,то можна знайти безліч цікавих місць неподалік від Полтави. Можна сісти за кермо, проїхати 120 км не найгіршими українськими дорогами і за півтори години опинитися у шоколадній столиці України – місті Тростянець на Сумщині.

Що ж цікавого можна тут побачити? Однією із архітектурних пам’яток XVIII століття є садиба Надаржинських-Голіциних. У ній ви можете відвідати Круглий двір або Круглу Фортецю.

Цю споруду із вежами почали зводити у 1749-му році. Зовні вона виглядає як середньовічний замок і спочатку таким і був задум перших власників цих країв, Надаржинських. Потім Круглий Двір використовувався як манеж. У наші дні, вже після руйнування її у радянський час, місцева влада потроху відновлює Круглу фортецю. Тут проходять великі концерти та фестивалі. Зокрема у фортеці проводять фестиваль реконструкцій із лицарськими боями.

Цікаво глянути і на сам двоповерховий будинок, у якому збереглися деякі автентичні речі. Дивлячись на двері та сходи на другий поверх, розумієш, що їм точно більше 100 років. А ще перила сходів зроблені зі спеціально обробленого дуба. Свого часу в цьому будинку гостював і писав твори Петро Ілліч Чайковський, тому в одній з кімнат експозиція присвячена йому. У наш час у великій залі будинку проводять шлюбні церемонії.

Після Голіциних садибою володів Кеніг, відомий, мабуть, багатьом садибою у Шаровці на Харківщині. 

Відвідини садиби Голіцина, Краєзнавчого музею і Музею шоколаду (усе це розташовується в одному будинку) обійдеться вам у 90 гривень на одну особу із можливістю фотографуватися.

При садибі є великий парк,у якому зберігся Грот німф, збудований у 1809 році. Він знаходиться у глибоченькому яру парку і справді наводить на думки якщо не про німф, то про нечисту силу точно. Особливо під вечір, коли у парку вже темніє. Відвідати парк та грот можна безкоштовно.

0532.uaрекомендує – не марнуйте вихідні на дивані перед телевізором! Беріть фотоапарат або смартфон і вирушайте у подорож. Лише у мандрівках світ стає ширшим і цікавішим. І вивчати його краще, починаючи із власної країни.

Нагадаємо, раніше ми розповідали вам про захоплені подорожі полтавського блогера країнами світу.