Наприкінці серпня розпорядженням міського голови був затверджений посадовий склад робочої групи з питань розробки і впровадження концепції інформаційної екосистеми «Poltava Smart City» та її Положення. Сьогодні, 5 вересня, у приміщенні міської ради відбулось перше засідання цієї групи.
Робоча група з питань розробки і впровадження «Poltava Smart City» визначилася з першочерговими завданнями
До складу групи увійшли представники міської влади, комунальних та громадських організацій, бізнесу та громадські активісти. Загалом до складу увійшла 31 особа.
Заступник міського голови з питань ЖКГ, голова робочої групи Олексій Чепурко зауважив:
– Задоволений, що Полтава перебуває в тренді інновацій, що ми працюємо в фарватері загальноукраїнського курсу «Держава в смартфоні». Наша мета – якнайповніше й найефективніше реалізувати цю ідею на місцевому рівні. Масштабна електронна система надання послуг поєднає в онлайн-доступі всі служби міста (ЖКГ, освіта, медицина, економіка, соціальна сфера тощо). Вони працюватимуть не поодинці, а в найтіснішому зв’язку між собою. Люди отримають раніше недоступні можливості для вирішення проблемних питань. Нагадаю, що передбачено створити, по-перше, мапу проблем міста, завдяки якій мешканці оперативно зможуть повідомляти владу про ями на дорогах, аварійні дерева, прорив мереж та інші питання, по-друге, онлайн-мапу руху транспорту, для відслідковування в режимі реального часу потрібного автобуса чи тролейбуса, по-третє, онлайн-запис, наприклад, на прийом до лікаря чи в чергу до дитячого садочка тощо. Тож працювати є над чим. Головне – об’єднати навколо «Poltava Smart City» всіх, хто хоче зробити наше місто сучасним і комфортним для людей.
Під час першого засідання робоча група, згідно з Положенням, утворила постійно діючий робочий орган – секретаріат робочої групи. Їм було доручено розробити регламент. Також обговорили й основні завдання робочої групи та розглянули пропозиції, щодо розробки інформаційної системи.
Виконавчий директор «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Ромашко підкреслив:
– До 31 жовтня цього року ми маємо сформувати концепцію, як це має бути. З 1 листопада ми розпочнемо це програмувати, розробляти версію 1.0. Тобто, орієнтовно, в 2020 році, десь другий-третій квартал, система повноцінно запрацює. Ми її почнемо тестувати набагато раніше, але повноцінно відкриємо для громадян приблизно в такі строки.
Наступне засідання робочої групи відбудеться 18 вересня, в ході якої члени групи сформують конкретні пропозиції до Концепції.
За матеріалом прес-служби Полтавської міської ради