Екс-заступниця мера Полтави розповіла про мовчання у міській освіті, відмову від хабара та свій похід у політику (ВІДЕО)

16-го серпня колишній заступник міського голови Полтави Людмила Бойченко влаштовує прес-конференцію для представників полтавських ЗМІ. Ми зустрічаємося із нею за кілька годин після завершення конкурсу на посаду керівника міського управління освіти. Комісія за результатами трьох турів відбору називає переможцем конкурсу Юрія Матвієнка. Наша співрозмовниця Людмила Бойченко також претендує на посаду очільника міської освіти, проте не перемагає. На її переконання, конкурс був оголошений формально, а імя переможця – відомим іще до початку проведення. Про це, до речі, у останній день конкурсу пише ще один його учасник - Олександр Семергей. На своїй сторінці у "Фейсбук" він розміщує допис, у якому заявляє, що конкурс є заангажованим, а Юрій Матвієнко - людиною "Рідного міста".

Нагадаємо, іще кілька місяців тому Людмила Бойченко працювала засупником міського голови Полтави із гуманітарних питань, а Юрій Матвієнко очолював управління освіти та був, фактично, її підлеглим.

Про освіту, політичні ігри у Полтавській міській раді, пропозиції хабарів, майбутній шлях у політику та багато іншого Людмила Бойченко розповідає журналістам провідних полтавських Інтернет-ЗМІ. Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві, на наш погляд, цитати із півторагодинної розмови.

Про освіту у місті

Освіта була завжди закритою Люди бояться говорити відкрито, тому що кожен переживає за свою посаду. Сидіти і мовчати – це особливість освіти. І я завжди розуміла: якщо я буду говорити – я буду неугодна комусь.

Про Юрія Матвієнка

У першій співрозмові Матвієнко говорив, що ми разом змінимо освіту. Коли ми почали працювати, я зрозуміла, що людина взагалі не розуміє – що робити із школою.Юрія Матвієнка директори зараз, можливо, і підтримують. Адже начальник, який ні від кого не вимагає виконання роботи, багатьох влаштовує.

Про петицію щодо звільнення

Фактів перевищення мною службових повноважень не було. І їх так ніхто і не надав. Серед підписантів петиції не було жодного з моїх учнів чи їх батьків. Як мінімум 27 голосів були із одного ІР-адресу, що може свідчити про фальсифікації. Крім цього, багатьох директорів примушували підписувати петицію проти мене. Визивали по-одному і змушували підписувати. На камеру ніхто із них про це не скаже, але такі факти були.

Про Олексія Глазова

Тут сталося як у творові Гоголя «Тарас Бульба» - «Я тебе породив – я тебе і убю». Олексій Глазов мене привів у кабінет на посаду заступника міського голови. І він же зробив дуже багато, щоб мене зняти із цієї посади.

Про мільярд на полтавську освіту

Із 4 мільярдів бюджету міста 1 мільярд йде на освіту. Маючи такі кошти, директори все одно змушені звертатися до батьків із проханням збирати кошти для вирішення шкільних проблем. Я побачила, що за рік-два, можливо, три можна випрацювати механізм, щоб забезпечити школи усім необхідним. Але, як ми знаємо, реформування завжди процес складних. Реформаторів завжди наказують.

Про політику у освіті

Галузь гуманітарних питань не повинна бути політичною квотою. Мені хотілося працювати без політичних уподобань. Я стратегічно бачу – чим почати і чим продовжити. Я була поза політикою. Мене привели на цю посаду люди, яким я повірила. Але це не значить, що я піду з ними далі.

Про те, чого не вистачає освіті

У нас дуже багато фахових педагогів. І дуже багато керівників, які господарі. Сьогодні в освіті не вистачає господаря, який би навів лад. Тому що те що стосується освітніх вимог формування компетентності – там все нормально.

Про спробу дати хабар

Одного разу на якесь свято мені спробували дати конверт. Я сказала, що визву секретаря і зафіксую факт пропозиції хабара посадовій особі. Ця людина швидко забрала і сказала, що такого не було іще ніколи. Після цього по ланцюгу передали, що зі мною не можна порішати. Не бере!

Про поїздки посадовців у школи

Це нормально коли приїжджає посадовець і дивиться як виконуються роботи. Ви хочете, щоб я сказала – розумію, що це робиться для піару? Це всі розуміють! Просто поїхати і подивитися, що в школі відбувається – це ж не просто так робиться.

Про похід у політику

Я б не хотіла у політику йти в освіти. Але я вже вийшла із своєї зони комфорту. Я не знаю іще щодо партії, можливо, якісь будуть пропозиції. Я вже пройшла рівень директора, заступника міського голови і хочу рухатися далі та змінювати цю країну. У мене старший син у Польщі. А менша донька у Полтаві. А я хочу, щоб мої діти були у Полтаві. Тому я буду пробувати. 

Нагадємо, під час сесії міської ради 12-го липня депутати звільнили трьох заступників міського голови, у тому числі - Людмилу Бойченко.