Періодично полтавці викладають у соціальних мережах фотографії будинків та цілих вулиць, зарослих амброзією полинолистою. Люди, яка правило, нарікають на те, що комунальники ніяк не борються із рослиною, що викликає алергічні реакції у жителів міста. Крім цього, більшість людей не знає – куди звертатися, аби небезпечний бур’ян таки знищили.
Про це усе ми і запитали заступника міського голови із питань ЖКГ Олексія Чепурка.
Він розповів, що амброзію у Полтаві почали знищувати із двадцятих чисел червня. Обробляють рослини спеціальним розчином на основі бішофіту. Комунальне підприємство «Декоративні культури» закупло цього засобу 150 тисяч літрів і витратило на це 2 мільйони 700 тисяч гривень. Всього за програмою боротьби із амброзією на рік у бюджеті міста закладали 4,5 мільйони гривень. Обробляють амброзію за допомогою спеціально закуплених техзасобів – ручних оприскувачів та навісного обладнання для трактора.
Сюжет про боротьбу із амброзією у Полтаві зняли наші колеги із «Полтавського телебачення».
Роботи виконують спеціально найняті за угодою працівники. Обробляють амброзію без захисник масок чи рукавиць, тому що засіб на основі бішофіту для людей абсолютно безпечний. А от на рослину він починає діяти вже за 10 хвилин.
Працюють за спеціальним графіком, який складають у «Декоративних культурах». Туди передають заявки від районних в місті рад, депутатів та громадян, які телефонують на оперативну лінію 1580. Саме за цим номером вам потрібно зателефонувати, щоб повідомити про амброзію на вашій вулиці/біля вашого дому.
За словами Олексія Чепурка, працівники вже обробили мікрорайони Рибці, Івонченці, доходять до Ліска. Також зараз працюють у спальних районах – учора обприскували амброзію на Огнівці, сьогодні – на Половка. Крім цього працівники ЖЕО-2 обробляють прибудинкову територію.
-Результатами дії препарату ми задоволені – він себе виправдовує. Деякі нюанси з’являються вже у процесі роботи. Програма реалізовується перший рік, тому багато висновків на майбутнє ми вже зробили. Вже зараз знаємо, що наступного року будемо людей раніше набирати, - говорить Олексій Чепурко.
Нагадаємо, щоб повідомити про амброзію на вашій вулиці та внести цю ділянку у графік планової обробки, зателефонуйте на 1580 та залиште свою заявку.
Нагадаємо, раніше полтавка створила петицію на сайті міської ради, у якій "пояснила" - як боротися із амброзією.