17-го липня неподалік садівничого товариства «Лісові поляни», що біля Сем’янівки (колишні Кротенки) збираються кілька десятків людей – місцевих жителів, громадських активістів, просто небайдужих громадян. Усі вони приїздять на своєрідну толоку, під час якої мають прибрати височенну огорожу, яку кілька місяців тому встановили навколо соснового лісу представники ПАФ «Подоляка». Його власник близько двох місяців тому вирішив обнести огорожею 1300 гектарів лісу на території Полтавського лісового господарства. За цією огорожею власник фірми планував розводити тварин. Через це люди більше не могли зайти до лісу просто так – їм лишився прохід через малесеньку фірточку, яку «люб’язно» встановив для громади пан Подоляка. Місцевих жителів це обурило. Нібито за Конституцією усі природні ресурси є власністю українського народу, а у цій ситуації одна людина ставала ледь не одноосібним власником лісу. Допомогти людям відновити справедливість вирішили брати Бублики. Юрій Бублик як народний депутат України направив кілька запитів у відповідні інстанції і дізнався, що дозволів на встановлення цього паркану у Подоляки немає. А коли і поліція, і держлісгосп проігнорували звернення щодо необхідності демонтажу незаконного паркану, народний депутат вирішив запросити людей на акцію прямої дії.
-Я тут і як місцевий житель, який виріс у цьому місці та зараз із своєю малечею сюди приїжджаю відпочивати. І як народний депутат, до якого надійшли сила-силенна звернень від людей, обурених встановленням цієї огорожі. Я звертався до органів влади – поліції, держлісгоспу. Прохав – якщо ця огорожа незаконна, то приберіть її. Реакції не було. Лишилося чекати, що чоловік догорить цей ліс парканом, закриє цю фірточку і більше ніхто із людей туди не зайде. Так не повинно бути! Мисливське користування – будь ласка, нехай користуються. Але для людей має бути безперешкодний доступ!- говорить народний депутат від 145-го виборчого округ Юрій Бублик.
Разом із місцевими жителями на толоку виходить і сільський голова Ковалівки – Олександр Бублик. Говорить, що приїхав, щоб допомогти людям демонтувати незаконну огорожу.
-Одна справа, якби пан Подоляка робив такі загорожі у тих місцях, де не відпочивають люди, де немає навколо населених пунктів. А тут – за сім кілометрів від Полтави, де люди все життя збирали гриби, відпочивали, він вирішив відгородитися від людей парканом. Це незаконно, суперечить інтересам громади, тому я тут, із людьми, щоб відновити доступ до лісу, який у них своєвільно забрали, - пояснює Олександр Бублик.
Допомогти полтавцям прибрати незаконний паркан приїхали і активісти націоналістичної організації «СІЧ».
Їх керівник Євген Карась розповідає, що бачив такі паркани і навколо берегу Дніпра у Києві, і навколо пляжів у Одесі біля моря. За його словами, зазвичай спочатку з’являється паркан із фірточкою , потім її закривають і люди вже не потрапляють на територію, яку оголошують приватною.
-Добре, що тут вчасно зреагувала місцева громада. Якби люди «проковтнули» встановлення такого паркану, то така практика поширилася б і в інші точки України! – говорить Євген Карась.
Під час демонтажу на місці присутні працівники поліції, які не втручаються у процес, а лише контролюють, щоб сторони не вступили у конфлікт. Від ПАФ «Подоляки» присутні представники єгерської служби. Переконують, що встановлювали паркан для того, щоб обмежити міграцію тварин. Люди нібито мали б можливість пересуватися через фірточку, яка мала замок, але не зачинялася б.
За кілька годин роботи активісти разом із братами Бубликами та місцевими жителями зняли огороджувальний дріт, зрізали усі стовпи та повністю відновили доступ до лісу. Жодну із частин огорожі учасники акції не забрали – усе склали та залишили власнику.
Народний депутат Юрій Бублик на завершення резюмував - акцію провели у відповідності до норм Конституції і відновили гарантовані законом права людей. І якщо ці права будуть порушувати знову, то брати Бублики знову виступлять на стороні громади.