10-го липня під час засідання Кабінету міністрів прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що уряд планує затвердити нову систему оплати співробітників освіти. Завдяки цьому із 1-го січня 2020-го року педагоги отримають на 20-70 відсотків вищі заробітні плати. Про це повідомляє «Обозреватель».
-Тобто це вже буде не питання єдиної тарифної сітки, де багато прив'язок не дають нам можливості вивести українського вчителя на гідний рівень оплати праці. Ми запропонуємо нову систему - сьогодні уряд її розгляне і ми її ухвалимо. Це буде означати, що з січня 2020 року українські вчителі отримають підвищення від 20 до 70%. Особливий акцент буде зроблений на молодих вчителях, які не мають ще власного стажу і коли приходять на роботу, то мають мінімальну зарплату. Зараз так не буде. Молодий учитель матиме можливість отримувати більшу заробітну плату, ніж він має сьогодні", – цитує видання голову уряду.
Раніше міністр освіти та науки Лілія Гриневич повідомила, що уряд прийняв рішення про прив’язку заробітних плат до прожиткового мінімуму. За планами уряду до 2023-го року найменший оклад педагога буде складати 4 прожиткових мінімуми.
Зростатиме заробітна платня поступово:
у 2020-му - 2,5 прожиткових мінімумів;
у 2021-му - 3 прожиткових мінімуми;
у 2022-му - 3,5 прожиткових мінімуми;
у 2023-му - 4 прожиткових мінімуми.
Нагадаємо, що зараз прожитковий мінімум в Україні становить 1936 гривень.
Раніше у Полтаві Лілія Гриневич розповіла про зростання в Україні кількості першокласників.