6-го липня у світі відзначають Всесвітній день поцілунку – свято, яке народилося у Великій Британії. У багатьох містах у цей день проводять конкурси поцілунків. А ми пропонуємо вам факти про поцілунки, які доведуть, що цілуватися не лише приємно, але й надзвичайно корисно!
- Поцілунок викликає «гормон кохання»
Є ціла наука про поцілунки, яка називається філематологією. Так от, вчені-філематологи встановили, що поцілунок викликає активізацію цілого ряду гормонів. Наприклад, у крові з’являється окситоцин, який іще називають «гормоном кохання». І, навпаки, знижується рівень кортизолу, який може викликати у людини стресовий стан.
2. Три поцілунки на день – запорука гарного настрою
Психологи із університету Берліна встановили, що людині достатньо трьох 20-секундних поцілунків зранку для того, щоб мати романтичний настрій впродовж усього дня.
3. 3 хвилини – це ідеально
За спостереженнями вчених ідеальний поцілунок триває 3 хвилини. При цьому науковців переконують, що цілуючись, потрібно дивитися одне одному у очі.
4. Найдовший поцілунок у світі
Закохана пара італійців цілувалася 31 годину 18 хвилин та 33 секунди під час марафону поцілунок. Їм довелося зупинитися лише тому, що чоловікові стало зле.
5. Поцілунок – гарний засіб проти карієсу
Вчені стверджують, що поцілунок знижує кислотність у порожнині рота. Таким чином, цілуючись після їжі, можна запобігти виникненню карієсу
6. Поцілунок береже серце
Поцілунки стимулюють роботу серцевого м’яза – у чоловіків до 110, у жінок – до 108 скорочень на хвилину. В результаті активізується рух крові, органи та тканини краще забезпечуються киснем. А це позитивно впливає не лише на роботу серця, але у легенів, шлунку, кишківника.
Дляендокринноїсистемикорисний поцілунок в губи– стимуляція нервових закінчень на внутрішній слизовій губ покращує діяльність підшлункової залози та надниркових залоз. Ці органи посилюють вироблення власних гормонів, які, у свою чергу сприяють виробленню гормонів нейропептидів, під впливом яких закохані забувають про свої переживання та відчувають себе
7. Поцілунки роблять нас молодшими
Під час поцілунку задіяні 29 м’язів обличчя. Завдяки посиленому кровопостачанню тканин обличчя, шкіра перебуває у підвищеному тонусі, а зморшки – згладжуються. Саме тому французький поцілунок називають засобом від старіння.