24-го червня у Полтавській міській раді відбувається засідання постійної комісії. Серед питань порядку денного – звернення до депутатів від громадської організації «Полтавські родини полеглих захисників України». До трибуни виходить голова організації Ігор Мочалов. Він розповідає, що на звернення до органів влади сім’ї загиблих отримують однакову відповідь – «вільної землі немає».
У Полтаві не можуть знайти землю для родин загиблих на війні солдатів
Тому представники громадської організації звертаються до комісії міськради, аби отримати точну відповідь – чи є перспектива отримання землі родинами загиблих воїнів.
Голова земельної комісії Олександр Кісільов прохає прокоментувати заяву присутніх на комісії представників районних рад. Ті підтверджують, що вільних земельних ділянок дійсно немає. При цьому представники Подільської районної ради зазначають, що за зверненнями учасників АТО надали 190 ділянок, на більшість із яких вже розроблена документація. Серед них – і дозволи на надання ділянок двом родинам загиблих воїнів.
У обговоренні питання виступає депутат міської ради від «Свободи» Вадим Ямщиков. Він стверджує, що вільні ділянки у місті є, їх просто треба шукати. І робити це має міська влада, а не сім’ї загиблих.
-Це люди, перед якими ми маємо моральну відповідальність! І ми маємо допомогти їм вирішити це питання, а не змушувати їх ходити кабінетами, вишукуючи вільну землю! – говорить депутат.
Також представники громадської організації звертаються до представників міської ради із проханням розміщувати інформацію про вільні ділянки на сайті міської ради. Відповідаючи на це звернення, голова комісії говорить, що це можливо, але після проведення інвентаризації.
Після короткого обговорення представники міської ради обіцяють рідним загиблих зібрати у липні круглий стіл за участю представників усіх причетних служб, аби обговорити питання виділення землі та чітко окреслити перспективи.
Після завершення комісії Ігор Мочалов розповідає журналістам 0532.uaпро альтернативний шлях вирішення питання із виділенням землі. Це – виплата компенсації сім’ям загиблих. Таким шляхом вже пішли у Києві та Львові. Такий варіант пропонуватимуть представники громадської організації і представникам Полтавської міської ради.
-У нас на обліку у Полтаві 77 членів сімей загиблих, які мають позачергове право на отримання земельних ділянок. Поки що у нас змогли цим правом скористатися лише 3 сім’ї. Решті були відмови у зв’язку із відсутністю земельних ділянок. Ми зверталися іще навесні до міськвиконкому і пропонували розробити механізм виплати компенсації із урахуванням досвіду інших міст, зокрема Львова, Києва. Там запропонували надавати сім’ям грошовому компенсацію. Там запропонували надавати грошову компенсацію замість земельної ділянки. Справа у тому, що у нас серед членів сімей загиблих є батьки дуже похилого віку. У них є перспектива не дочекатися того часу, коли знайдуть вільні земельні ділянки, - констатує Ігор Мочалов.
Чи знайдуть у Полтаві вільні ділянки для сімей загиблих у АТО, чи почнуть виплачувати родинам грошову компенсацію – ми дізнаємось після проведення круглого столу, який орієнтовно відбудеться у міській раді всередині липня.
Нагадаємо, у лютому 2015-го року у Полтаві перепоховали тіло 36-річного бійця "Донбасу" Олександра Мочалова. Ігор Мочалов зумів відшукати свого сина лише через кілька місяців після того, як той загинув у Іловайському котлі.