У Полтаві розпочався перший етап знищення амброзії

Уперше за багато років у Полтаві розпочали боротьбу з амброзією. Якщо в попередні роки її знищення відбувалося лише на папері, то тепер за неї взялися з твердим наміром остаточно викорінити.

Для боротьби з небезпечним алергеном заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко ініціював використання нового засобу – «Амбростопу», адже всі методи, застосовані до цього, виявлялися неефективними. Ця речовина створена на основі мінералу бішофіту, який знищує амброзію, але не впливає на інші рослини. Абсолютно безпечний він і для людей, тому комунальники під час розпилювання навіть не використовують спеціального одягу.

19 червня розпочався перший етап знищення амброзії. Комунальники зосередилися на території Подільського району (Зелений острів, рятувальна станція, міська лікарня № 3 та пляжі). Далі - будуть дотримуватися заздалегідь складеного графіка.

Як відбувається сам процес знищення?

Працівників супроводжує трактор, на причепі якого встановлено 3 «єврокуби», кожен ­– ємністю в тисячу літрів. Комунальники заправляють речовиною свої автоматичні, обладнані акумуляторами ранці. Один з них може вмістити 16 літрів засобу. Потім вішають їх собі на плечі й через шланг обприскують амброзію.

«Амбростоп» наочно засвідчив свою ефективність – листя амброзії в’януло вже за 20 хвилин. Інші рослини на засіб не реагували. Згідно з технологічними вимогами, оброблена рослина повинна ще простояти 10-15 днів. За цей час хімічна речовина потрапить у кореневу систему й знищить її цілком.

Тобто, корінь гине в землі, й виривати рослину не потрібно!

Олексій Чепурко зазначає:

Cитуація, коли Полтава стояла в бур’янах, а люди страждали від алергії, більше не повториться. Інноваційний метод вирішить цю проблему. Порядок наведемо на всій території Полтави.

За матеріалом прес-служби Полтавської міської ради