Уляна Супрун спростувала черговий міф: тополиний пух не викликає алергію

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоровя України Уляна Супрун спростувала черговий мів, пов'язаний із проблемами здоровя українців. Цього разу міністр заперечила загальновживане твердження про те, що тополиний пух викликає алергію. У період цвітіння тополь в українців дійсно можуть траплятися загострення алергії, проте викликає їх не пух із дерев, а пилок злаків, які дозрівають саме у цей час. Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

«Багато хто хоче знищити в місті всі тополі, аби не було тополиного пуху, який, мовляв, викликає алергію. Чи це дієвий спосіб боротьби з алергією?

Ні. Дієво зменшувати симптоматику алергії, якщо вона є. А щоб була менша поширеність алергії, слід боротися з тютюнопалінням, забрудненням повітря зваженими часточками, пліснявими будинками та бур’янами, і садити хвойні дерева та бавитися з тваринами.

Насправді, тополиний пух не викликає алергію. Він може потрапляти в очі чи до носа, але він — лише механічний подразник, а не алерген. А загострення алергії викликає цвітіння диких злаків, як то тимофіївки, яке в часі збігається з дозріванням насіння тополі. Саме пилок злаків розноситься вітром і викликає алергію».

Далі Уляна Супрун уточнює, що тополі справді можуть викликати алергію. Але не у червні, у період дозрівання насіння, оточеного пухом, а навесні – у березні чи квітні, коли дерева виділяють пилок.

«Чи це означає, що тополі не мають жодного відношення до алергії? Ні, мають, але не так, як ми звикли думати. Тополя це дводомна рослина. Є жіночі дерева, які утворюють насіння, оточене пухом, а є чоловічі дерева, які навесні виділяють пилок, який розноситься вітром. Тополі дійсно можуть викликати алергію, але навесні, в березні чи квітні, коли квітнуть чоловічі дерева, і їхній пилок ми вдихаємо. Але це все одно не означає, що слід знищувати тополі», - пише очільниця міністерства охорони здоровя.

Далі Уляна Супрун дає кілька порад, які мають полегшити життя алергікам

Що робити алергікам?

▪ Передусім, піти до лікаря і з’ясувати, на що саме і коли розвивається алергія. Тут стануть в пригоді аналізи і харчові тести. Лікар пропише препарати, що допоможуть пережити алергію з якомога меншим дискомфортом.

▪ Коли в повітрі пилок, на який у вас алергія, варто щільно зачиняти вікна, вмиватися та промивати носа, аби зменшити контакт.

▪ Муніципальні служби з благоустрою, у свою чергу, мають знищувати бур’яни, утримувати газони підстриженими (але не під корінь, не в спекотний день, і не на світанку у вихідний) та не допускати появи злаків, які колосяться, чи амброзії.

▪ Миття вулиць також сприяє зменшенню кількості алергенів і просто бруду в повітрі.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун порадила замінити цибулю смаеною редискою.