Історія свята
День медичного працівника в Україні відзначався ще в радянські часи, з 1980 року. У незалежній Україні це свято було встановлено у 1994 році, згідно з указом тодішнього президента України Леоніда Кравчука (N 281/94). Свято було введено « на підтримку ініціативи працівників відомств і установ охорони здоров'я України». День медичного працівника в Україні щорічно відзначається у третю неділю червня. Цього дня лікарі, медсестри та санітари традиційно приймають вітання від пацієнтів, близьких і знайомих, колег і керівників. В останні роки медики все частіше приєднуються до флеш-мобів і благодійних ініціатив, приурочених до професійного свята.
Полтава має свою славну медичну історію. Варто зауважити, що саме тут жив і працював Микола Скліфосовський.
А ще Полтаву називають стоматологічною столицею України завдяки УМСА та її випускникам.
У Полтаві налічується сьогодні близько 12 тисяч медичних працівників. У поточному році на капітальні видатки Полтавської медицини додатково вже передбачено більше 63 млн. грн., з них на проведення капітальних ремонтних робіт у міських лікувальних закладах виділено кошти у сумі 38 млн. грн. та на придбання обладнання – понад 25 млн. грн. Ще близько 40 млн. грн. планується виділити на капітальний ремонт двох відділень дитячої міської лікарні. Зважаючи на те, що Полтава є пілотним регіоном по впровадженню реформ, у 2019 році виділено 8 млн. грн. для комп'ютеризації міських медичних закладів вторинного рівня, та розглядається питання щодо виділення додатково понад 2 млн. грн. на завершення створення у кожному закладі локальних комп'ютерних мереж. У поточному році спільно з керівництвом області на 100 відсотків вирішено проблему щодо забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет. Загалом на ці потреби виділено більше 15 млн.грн. Серед найближчих планів на поточний рік – введення у експлуатацію після капремонту неврологічного відділення 1-ї міської лікарні; завершення ремонтних робіт у приймально-діагностичному та травматологічному відділеннях 3-ї міської лікарні; відкриття бальнеологічного відділення 3-ї міської поліклініки та харчоблоку 2-ї міської лікарні. Розпочаті капітальні ремонти амбулаторій сімейної медицини у селищах Івонченці та Лісок
Люди в білих халатах
Білий халат став найбільш пізнаваною «візитною карткою» практично будь-якого медика, однак так було не завжди. Ще у другій половині XIX століття халати не вважалися обов'язковим для лікаря предметом одягу. Робочий одяг білого кольору став набувати популярності у медиків з появою антисептичної теорії Лістера. Її прихильники почали кип'ятити одяг метою знезараження, а також використовувати для прання грубе мило та вапно. Це призводило до знебарвлення тканини, тому використання білого одягу з щільного полотна було практичним рішенням. Відомо, що класичний білий докторський халат першим запропонував використовувати педіатр Карл Раухфус (1835 - 1915), який жив і працював в Російській імперії. Нині лікарі мають найрізноманітніші фасони та кольори халатів, втім, їх як і раніше називають «Люди у білих халатах»
Шановні наші медики! Сайт міста Полтава 0532 ua. щиро вітає вас з професійним святом! Бажаємо вам нових звершень, затишку в родинах та міцного здоров'я!