Полтавцям на замітку: експерт спрогнозував, як заяви Зеленського вплинуть на курс гривні

Заява президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і пропозиція до чинного уряду подати у відставку додасть нервозності на валютному ринку, але різкого обвалу курсу національної валюти на цьому етапі не буде.

Таку думку висловив у коментарі УНІАН старший аналітик «Райффайзен Банку Аваль» Михайло Ребрик, пояснюючи, що можливий розпуск Верховної Ради обговорюється вже давно, тому ці ризики у багато чому закладені в поведінку ринку. «Думаю, що нервозності це додасть: нерезиденти стануть більш стриманими, припливи валюти знизяться, відповідно, тиск на курс посилиться. Деяка девальвація буде з поточних значень з посиленням, якщо оголосять відтермінування траншу Міжнародного валютного фонду. Але різких обвалів не очікуємо на цьому етапі», - сказав експерт. Окрім ризиків можливого відтермінування траншу МВФ та охолодження інтересу нерезидентів до ОВДП експерт назвав чинниками тиску на валютний ринок конвертацію гривневої виручки від продажу врожаю дрібними і середніми фермерами в липні-серпні і зростання обсягів виплат дивідендів іноземним інвесторам.

Крім того, як зазначив Ребрик, ситуація на валютному ринку може погіршитися під впливом рішень судів про скасування націоналізації «ПриватБанку» і відновлення спроб кадрових змін у Національному банку України. «Ми очікуємо, що курс залишиться в коридорі ретроспективних котирувань 2017-2018 років - 25,5-28,5 гривень за долар. Залежно від інтенсивності впливу зазначених негативних і позитивних факторів, курс рухатиметься ближче до верхньої або нижньої межі діапазону, відповідно», - прогнозує експерт. За його словами, при позитивному сценарії долар навряд чи буде дорожчим як 26 гривень, і фундаментального тиску на курс поки що немає, але він може посилитися ближче до осені.

Раніше ми повідомляли Володимир Зеленський оголосв про розпуск Верхової ради