Отже, сьогодні о 9 годині у міській раді розпочнеться засідання постійної комісії під головуванням Дмитра Сенчаковича, в ході якої вирішуватимуть питання підняття тарифів у громадському транспорті. Напередодні Дмитро Сенчакович оприлюднив своє бачення ситуації щодо цієї проблеми. Він пише:
Сьогодні у Полтавській міській раді знову спробують «розрулити» транспортний колапс
« - Транспортний колапс, профільна депутатська комісія. Де зв’язок???
Для розуміння ситуації, що сталася та відповіді на питання, що постійно задають.
Коротко теорія:
1. Рішення приймається виконкомом;
2. Рішення є регуляторним актом (за рішенням суду);
3. Будь-який регуляторний акт має буди розглянутий виключно комісією, яку я, на сьогоднішній день, очолюю. Комісія повинна надати експертний висновок та висновок про відповідність процедурі регуляторного акту. Дане повноваження визначено регламентом;
4. Без цих висновків виконком не може приймати рішення.
У середу о 9:00 в сесійній залі відбудеться вже четверте засідання, на якому мають розглянути проект рішення про підняття вартості проїзду.
Хронологія подій:
30 січня 2019 року це питання було включено до порядку денного. Не розглянуто. Причина – відсутність кворуму для проведення комісії. В повному складі відсутні представники фракцій БПП, БЮТ, Совість України.
10 травня 2019 року. Комісія 3,5 години обговорювала варіанти вирішення проблем транспортного сполучення. Дійшли висновку, що треба піднімати вартість проїзду, прийнявши готові рішення, що виносилися 30.01.2019. Позиції по фракціям: БПП-за, БЮТ-за, РМ-за, Самопоміч-за, СДП-проти, Свобода-за, Совість-відсутня.(6-за, 1-проти//рішення має бути прийнято//). Оголошую перерву, щоб розробники надали відповідні проекти рішення. Після перерви ставлю на голосування пропозицію включити проекти рішення до порядку денного – 5-за, 1-проти – рішення не прийнято. Чому? БЮТ зник. Результат? Страйк перевізників. Відсутність кворуму, оголошую перерву
11 травня 2019 року. Продовження комісії. Знову пропозиція включити проекти рішень. Знову – 5-за, 1-проти – рішення не прийнято. Чому? БЮТ, Совість відсутні. Результат – страйк продовжується. Довгий діалог та зауваження від СДП. Найближчий час, коли може бути кворум – ранок 15-го числа.
Аналіз розгляду даного питання:
1. Совість – відсутня на всіх засіданнях після відставки Мамая. Не варто очікувати що вони з’являться в роботі комісії завтра;
2. БПП – відсутні на першому засіданні, на той час – один представник. Випадковість? Можливо. Решта засідань присутні два представники;
3. БЮТ пропустив в повному складі саме 3 засідання, на яких розглядались питання вартості проїзду. Випадковість? 3 рази? Звичайно – ні – чистий саботаж вирішення даного питання. Чи будуть вони завтра? Станом на ранок, апарат ради повідомив, що будуть. Реально здивувався. В обід повідомили через апарат ради, що у відрядженні. Знову саботаж;
4. СДП – присутні на всіх засіданнях. На останніх двох голосують-проти. Задають питання, хочуть щось перевірити, ставлять якісь вимоги. Зміниться їхня позиція? Можливо, хоч і маловірогідно .
Що можна очікувати:
1. Самопоміч, Свобода, РМ, БПП – стабільні у цьому питанні і дадуть свої 5 голосів.
2. Совість - відсутня
3. З’явиться «опозиція» = БЮТ, буде каятися за «випадкову» відсутність і дасть вирішальні голоси? Якби вони цього хотіли – питання було б вирішено 30 січня. Але якщо раптом з’являться – це буде ще та вистава, бо якщо ж почитати їх ФБ – вони так переживають за проблеми в місті… Хоча це не найгірший варіант – і рішення буде прийнято, і люди насміються.
4. СДП дасть вирішальний голос? Слабо вірю, бо має бути логічне пояснення попередніх голосувань. Просто вмовлять перевізників виїхати по 4? Взагалі не вірю.
Це якщо коротко про ситуацію, яка склалася. Коли ця проблема вирішиться? Сподіваюсь завтра о 9:00» - пише Дмитро Сенчакович.
Висловив свою думку і секретар міської ради Олександр Шамота:
Ми будемо відстежувати перебіг комісії у міській раді. Про все докладно - читайте на нашому сайті.
Раніше ми розповідали У Полтаві скликають чергову сесію, пов'язану з транспортним колапсом.
Причина транспортного колапсу у Полтаві - змова перевізників та деяких політичних сил.