Щороку навесні у Диканьку їдуть гості з усіх куточків Полтавщини на фестиваль «Пісні бузкового гаю».
На Полтавщині відбулося мистецьке свято « Пісні Бузкового гаю» (ФОТО, ВІДЕО)
Пісні, танці, виставка народних майстрів, ярмарок та атракціони – сьогодні у Диканьці кожен може знайти собі розвагу та покупку на будь – який смак.
« Приємно, що свято буквально за кілька років з селищного перетворилося на таке масштабне, і з року в рік приїздить все більше учасників. Цьогоріч вони прибули з дев’яти районів. На мою думку, скоро «Бузковий гай» перевершить Сорочинський ярмарок» - говорить заступник голови ОДА Микола Білокінь.
Гурт « Зіньківчани» вже четвертий рік поспіль приїздить у Диканьку.
Учасник гурту Микола Петренко запевняє – настрій дуже піднесений, «Ми наелектризовані на позитив і зустрічаємо гостей фестивалю. «Хочемо частку позитиву і людям подарувати. Любіть Україну і пісню» - закликає Микола Петренко.
Гурт « Берегиня» прибув з Великих Будищ:
« - Наше село має давню історію. А зараз ми цю історію всіляко плекаємо – організували єдиний в Україні музей українського весілля. До нас приїздять люди звідусіль, і ми поєднуємо їхні долі за старовинним обрядом. Серед наших гостей – як молодята так і поважні подружжя. Скажімо, нещодавно у нас були чоловік і дружина , які відзначають свій «золотий ювілей» - розповідають артистки.
Хор « Любисток» - з села Ландарі Диканського району.
« - У нас тридцять два учасники. Серед них дванадцять дітей. А найстаршій співачці – сімдесят два роки, у неї дуже потужний голос. Ми живемо в селі, як відомо, там не бракує клопотів та роботи, але ми постійно збираємося і проводимо репетиції. Пісня – це головне для нас» - розповів керівник хору Анатолій Решетняк.
На головній сцені концерт відкрили артисти Полтавського обласного академічного музично – драматичного театру імені Миколи Гоголя.
Фестиваль був багатим на таланти та колорит.
Довідково: За легендою бузковий гай був закладений Василем Кочубеєм для його хворої на астму доньки Ганни. За його наказом з усього світу до колишнього глиняного кар’єру привезли понад сто видів бузку. Висадили дорогоцінні кущі та плекали їх садівники з Чехії. Білий, фіолетово-синій, рожевий, темно-червоний, сріблясто-сірий – усі кольори бузку просто не перелічити! Гуляючи алеями парку та вдихаючи чарівний аромат, Ганна почувалася значно краще. Але після подій 1917 року бузковим гаєм ніхто не опікувався, тому багато кущів просто вимерзло. Донині збереглися лише кілька видів бузку, що розрослися по всій території кар’єру.
Раніше ми розповідали 20 травня Полтава перетвориться модну столицю