У Полтаві відкрили виставку про злочини Третього Райху

Державний архів Полтавської області підготував документальну виставку, що складається з двох розділів. У першому – документи, що свідчать про окупаційну політику Третього Рейху в Україні. Тут агітки, накази, оголошення, газети, інформаційні листки.

У другому розділі – документи так званих остарбайтерів та військовополонених. Це їхні фільтраційні справи, листи, фото, довідки, перепустки тощо.

« Під час війни понад сто п’ятдесят тисяч полтавців були насильно вивезені на примусові роботи до Німеччини. Повернулися додому десь сто тисяч наших громадян. Ті ж, хто не повернулися або загинули на чужині, або не наважилися вертатися і поїхали в еміграцію, або ж змінили місце проживання. Цих людей використовувала і німецька пропаганда, і потім радянська. Тавро «остарбайтерів» було на них довгі роки. Це трагічна сторінка, яку ми повинні пам’ятати. Документи Другої світової війни – це цінне і неупереджене джерело для об’єктивного пізнання минулого. І Україна у цій війні постраждала чи не найбільше з – поміж інших колишніх республік СРСР» - сказав, відкриваючи виставку, заступник директора архіву Тарас Пустовіт.

 Виставка підготовлена на основі документів Центрального державного кіно фотоархіву імені Пшеничного, Центрального держархіву вищих органів влади і управління України, архіву СБУ в Полтавській області.

На виставку завітали учні першого ліцею. Вчитель Едуард Фісун говорить - важливо пізнавати історію через призму певної окремо взятої людини. І ця документальна експозиція - чудова для цього нагода

Раніше ми розповідали У Полтаві презентували виставку про Донбас