У Полтаві розпочався проект «Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування»

У Полтаві розпочався третій етап проекту «Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування». 25 найактивніших, найрозумніших та найамбітніших юнаків та дівчат розпочинають стажування в управліннях та відділах виконавчого комітету Полтавської міської ради.

22 квітня розпочалася теоретична частина навчання стажистів в рамках молодіжного проекту «Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування». Цього дня юнаки та дівчата, що вибороли можливість познайомитися з роботою органів місцевого самоврядування, були розподілені по управлінням та відділам виконкому. Розпочалася робота стажистів із зустрічі з заступниками міського голови та представниками депутатського корпусу міськради, а також знайомства з керівниками структур, в яких вони проводитимуть своє навчання.

Депутат міської ради Андрій Матковський зауважив, що ініціатива залучення молоді до питань розвитку міста не нова і мала своє втілення раніше. Сьогодні ж, говорить депутат, залучення молоді до питань управління та розвитку міста, є актуальним та нагальним, адже саме молодь може та має стати тим самим рушієм розвитку:

– Молодь отримує шанс побачити, як працюють чиновники, з якими питаннями звертаються люди та побачити, чи можна щось змінити та як це зробити. У свою чергу, управління та відділи отримають можливість залучити до роботи людей з новити ідеями, новими знаннями та новими силами. І, можливо, в майбутньому, ці люди будуть разом розбудовувати та зміцнювати Полтаву.

Серед управлінь та відділів, де стажуватиметься молодь, такі, що належать до різних галузей: як гуманітарних, так і економічних, містобудівних, тощо.

Автором ініціативи стажування молоді в органах місцевого самоврядування у Полтаві є депутат міськради Олександр Глазов, реалізацією ж проекту опікується управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, що опікується гуманітарним сектором, Людмила Бойченко, зауважує: міська влада всіляко підтримує полтавську молодь, а ініціатива молодіжного стажування – це ще один інтрумент допомоги їм в розвитку своїх можливостей:

 – Кожен з молодих людей, що прийшли до нас на стажування, знає навіщо він тут. Ці люди вмотивовані, орієнтовані на результат. Упевнена, що, пройшовши стажування в управліннях та відділах виконкому, вони набудуть такі знання та навички, які допоможуть їм в житті, не дивлячись на те, захочуть вони пов’язати свою трудову діяльність з місцевим самоврядуванням, чи ні.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (соціальні та економічні питання) Тетяна Юрченко наголошує:

– Я прийшла до міської ради з потужного підприємства й побачила, що чиновники застигли в зручному для себе середовищі й не хочуть рухатися, не хочуть відповідати на виклики часу. З таким підходом про зміни владної системи в Полтаві немає чого й говорити. Сподіваюся, що незаангажована молодь покаже більшим і меншим посадовцям, як потрібно працювати в двадцять першому столітті – на користь громади рідного міста.

Серед учасників проекту – студенти полтавських вишів та молоді люди віком до 35 років. З-поміж них і голова студентської ради Юридичного інституту Ярослав Галєєв. Він зауважує: цей досвід допоможе зрозуміти інструменти управління містом та вивчити шляхи його розвитку:

– Для нас, як для членів студентського самоврядування, це шанс продовжити діяльність в більш масштабному форматі. Хочеться дізнатися як це все працює. З іншого боку, реалізація цього проекту – це поштовх до вдосконалення роботи орагнів місцевого самоврядування за допомогою залучення молодих людей.

Нині у стажистів розпочалася теоретична частина стажування. Практика ж в управліннях та відділах виконкому розпочнеться з 2 травня.

Прес-служба Полтавської міської ради