Минулої зими Полтава «прогриміла» на всю Україну завдяки сумнозвісному бурулькопаду – наприкінці лютого чи не щодня фіксували нові випадки травмування людей льодяними брилами. Особливий резонанс викликала історія школярки Марійки Зволинської, на яку впала бурулька біля будинку на вулиці Соборності, 78. Тому на сайті міської ради з*явилася петиція № 294 «Про встановлення антикригових систем та снігозатримувачів на дахах будинків міста».
Наскільки можливо втілити цей проект говорили на засіданні комісії з питань містобудування та архітектури.
Заступник міського голови Олексій Чепурко каже – пропозиції щодо боротьби із бурульками надходять різні. Зокрема і про встановлення антикригових систем. Але ці системи дуже дорогі. Також виникає питання: хто і за які кошти буде їх встановлювати і утримувати? Хто сплачуватиме рахунки за спожиту електроенергію? У ЖЕО 2 фінансування на це не передбачено, так як і не перебачено фінансування боротьби з бурульками у житлових будинках.
« Але ми робили це, з огляду на критичну ситуацію. До речі, дуже часто працювати нам перешкоджали самі ж жителі верхніх поверхів. Люди не пускали комунальників до помешкань, що б ті могли збити бурульки, які нависали прямо напроти вікон» - розповів Олексій Чепурко .
Під час обговорення депутати запропонували встановлювати такі системи, перш за все, на навчальних закладах, садочках, тощо.
Детутат Олег Белоножко поцікавився, чи несуть якусь юридичну відповідальність мешканці, котрі з порушеннями встановили на балкони небезпечні дахи, з яких падають брили. Прозвучала інформація, що жодних юридичних рішень з цього приводу поки що немає .