Буяння барв – таким словосполученням можна коротко описати виставку, яка розгорнулася на четвертому поверсі ТРЦ Київ. Узамбарська фіалка ( або сенполія) – одна з найпопулярніших кімнатних рослин. У світі існують цілі співтовариства любителів фіалок, виходять спеціалізовані видання, присвячені селекції та догляду за цими рослинами.
У Полтаві триває виставка узамбарських фіалок ( ФОТО)
На виставці фіалки популярних та рідкісних сортів, махрові та звичайні , мініатюрні та класичні , сорти закордонні та вітчизняні.
Полтавка Тетяна Дронь захоплюється фіалками з дитинства. Квіти любила мама, справу продовжила сама Тетяна. У її колекції – близько трьохсот сортів, надає перевагу вітчизняним селекціонерам.
« Фіалки вирощувати легко, головне – любити цю справу, адже це затратно по часу» - говорить Тетяна
Олена Кикоть приїхала з Кременчука. Каже, що фіалки – це любов і захоплення її життя:
« - Все почалося кілька років тому, мені тоді подарували фіалку, я їх завжди любила, але не могла виростити сама. А подарована вижила, потім інші почала вирощувати . Фіалки у мене в домі скрізь ( сміється) , моя сім*я з цим змирилася, знають, що я без цього не можу»
Виставка фіалок триватиме до 16 години
Довідково: Назву «сенполія» квітка отримала від свого першовідкривача Сен-Поля, а «узамбарська фіалка» через географічне місцеположення, і схожість квітки із звичайною фіалкою (Viola). Перші згадки про сенполії були зафіксовані бароном Вальтер фон Сеп-Поль більше ніж століття тому в 1892 році, на території Танзанії, в районі Узамбарських гір. Вперше сенполія була представлена на міжнародній виставці квітів в Генті в 1893 році. Після виставки право для промислового розведення сенполії було викуплено фірмою Ф.Бенарі. В 1894 році сенполії добрались і до США де зразу ж завоювали популярність серед кімнатних рослин. 1895 році в Нью-Йоркському журналі «American Gardening» появилась перша стаття про узамбарських фіалок. До 1949 року налічувалось близько сотні сортів сенполії. На сьогоднішній день їх число перевищує декілька тисяч