У Полтавському обласному онкодиспаснері відкрили оновлене хіміотерапевтичне відділення

Нові меблі, автоматизовані ліжка, просторі коридори, сучасне обладнання – все  це у хіміотерапевтичному відділенні, яке відкрили після реконструкції в Полтавському обласному онкологічному диспансері. У цьому відділенні лікуються всі пацієнти, які проходять хіміотерапію.

Як розповів головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк, у відділенні цілком замінили тепло-, водо- та електромережі. Встановили нові вікна та дверні блоки. Виконали опорядження стін та стелі, облаштували підлогу, змонтували систему вентиляції та кондиціювання.

За його словами, раніше відділення  було розраховане на 35 ліжок, нині налічує 23. У відділенні функціонуватимуть 2 палати на 4 місця та 4 одномісні, одна – на 5 місць та окремий блок інтенсивної терапії.

«Ми впроваджуватимемо й проходження хіміотерапії амбулаторно. Облаштували окрему палату на 8 крісел. За добу кріслом можуть скористатися 3 людини. Також у відділенні роблять різні види біопсії», –  розповів Орест Вовк.

На капітальний ремонт відділення з обласного бюджету витратили 15,4 млн грн. Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, нині головне завдання медичної реформи – це надання якісних медичних послуг.

«Нові умови лікування та сучасне обладнання – це зроблено за підтримки облдержадміністрації та обласної ради. Онкозахворювання  –  на другому місці серед причин смертності. Лікування досить дороговартісне. Тому виділяємо за можливості додаткові кошти на препарати. 60% вартості ліків покривають за рахунок обласного бюджету, решту  – державним коштом»,зазначив Олег Пругло.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак додав, що таке відділення надсучасне та вкрай важливе для населення. У хіміотерапевтичному відділенні змонтували й цілодобову систему моніторингу стану пацієнтів.

 «Система моніторингу – це не лише відеоспостереження, а й можливість оперативно викликати лікаря. У відділення закупили імпортне медичне і технологічне обладнання. Змінилися умови роботи для лікарів та перебування пацієнтів.  Сподіваюся, що зміняться й підходи до самого медико-технологічного процесу. З’явиться довіра до закладу. А це вже успіх щодо отримання правильного результату лікування», – сказав Віктор Лисак.

Нині готується проект на відновлення відділення інтенсивної терапії онкодиспансеру.

Раніше ми розповідали Для полтавців збудують 27 нових амбулаторій