Письменник Андрій Кокотюха пише ретро – роман про Полтаву

Андрій Кокотюха має почесне звання «золотого письменника України», він один з «найплодовитіших» українських авторів. Його перу належить 70 романів, а також кіносценарії та рецензії. Він лауреат найповажніших літературних премій та конкурсів. Скажімо, у «Коронації слова» був переможцем п’ять разів.

Сьогоднішній приїзд Андрія Кокотюхи у Полтаву – це своєрідне логічне продовження зустрічі, що відбулася восени минулого року в рамках проведення першого кінофестивалю українського кіно, який пройшов у Лубнах. Про це розповіла організатор Ольга Ружицька:

« - Саме у Лубнах  відбулася прем’єра бук трейлера і анонсу екранізації другої частини трилогії про Червоного. Наразі Андрій Кокотюха  пов’язує свій візит не лише з презентацією і анонсом цього фільму, але й із роботою над ретро  романом про Полтаву. У нього є цілий цикл цих романів.  Своїх персонажів він «поселяв» у найрізноманітніших містах, і от дійшла черга до Полтави. Його герої оживуть у нашому місті. Ніхто з українських письменників не працює у жанрі ретро роману так багато, як Андрій Кокотюха  і це перший подібний твір про наше місто. Він побачить світ орієнтовно наприкінці літа або на початку осені» - говорить Ольга Ружицька.

Цитати Андрія Кокотюхи:

Рецепт написання книги? Ти напишеш її, якщо гарний оповідач. Плюс самодисципліна. Літературна праця – важка і виснажлива. Особисто я маю щоденну норму – пишу по двадцять тисяч знаків. І ще сто сторінок щодня читаю.

Найважче писати для підлітків. Чому? Та тому що це вік, коли людина все знає. Діти не знають нічого, дорослі не знають багато чого, старі багато вже що забули, а от підлітки знають все! Спробуй до них «достукатися», спробуй їх розчулити! У нас мало письменників, які пишуть для підлітків-хлопців. Можу порахувати їх на пальцях. Цікаво, що «хлопчачі» книжки дуже часто читають дівчата, але ніколи хлопці не читатимуть книжку «дівчачу».

Я планую продовжити тему ретро-романів, дія в одному з них відбуватиметься у Полтаві сто років тому. Вже маю консультантів, які мені у цьому допомагатимуть. При цьому прошу пам'ятати, що ретро-романи це все-таки не історичні романи. Та чи інша місцевість - це тло, на якому розвиваються події, але ці події, зазвичай, не мають історичного підгрунтя.

Якщо ти прийшов у кіно, то залишишся у ньому назавжди. Така його специфіка. Кіно ніколи тебе не відпустить. Водночас, це трудомісткий процес. Якщо навіть є погодження про екранізацію, то до прем'єри, пройде, як мінімум, два роки. Це мінімум! Бо все може затягнутися значно на довше.

Зустріч з Андрієм Кокотюхою  проходить у кількох бібліотеках. А потім увечері відбудеться публічна дискусія з автором «Кіноромани: від книги до екрану». Початок – о  18 годині в офісі платформи « Нова Полтава». Вхід вільний.