Сьогодні християни вшановують святого Кирила

Кирило Весновказчик

Так називали цей день на Русі, а свято відзначають на честь святого Кирила. Він був візантійським місіонером і разом з братом Мефодієм створив першу азбуку слов'ян. За переказами в 862 році в місто, де вони жили, приїхали посли від моравського князя Ростислава і  просили прислати вчителів, щоб вони змогли пояснити підданим віру рідною мовою. Вибрали Кирила і Мефодія, вони далі перекладали церковні книги з грецької на слов'янську, навчали читанню та письму людей, а також  як вести богослужіння.

Традиції

Існувала традиція ходити 27 лютого в гості до бабів-повитух. Їх пригощали пирогами, солодощами, вином. Чоловіки готували для жінок особливе пиво, змішуючи його з водою, зібраної з семи святих джерел. На столах 27 лютого обов’язково стояв безалкогольний напій на основі прянощів і меду.

Говорили, що сни в ніч на 27 лютого є віщими. Наприклад, тарілка і горнятко сняться до невдачі у великих справах, риба – до несподіваних вістей, кладовище — до довгого і щасливого життя, годинник – до тимчасових труднощів, лист – до розставання з близькою людиною, дитина на руках – до стабільності і спокою.

Раніше ми розповідали Стрітення - традиції та звичаї полтавців