У Полтавській міській раді розпочалася двадцять перша сесія (оновлено)

Сесія почалася вчасно,  у залі зареєструвалися 32 депутати.  Фракція « Совість України», традиційно, не бере  участі у засіданні.

Перше питання порядку денного – про складення повноважень депутата міської ради від фракції БПП «Солідарність» Володимира  Печериці. Андрій Матковський прокоментував, що депутат склав повноваження за станом здоров'я.  Натомість депутатом міської ради стала Тетяна Паутова. 

Затверджуючи порядок денний, учасники сесії « спіткнулися» на питанні щодо земельної ділянки на території колишніх арт складів. На думку голови фракції «Самопоміч» Дмитра Сенчаковича, питання слід вивчити належним чином, адже нещодавно там були виявлені масові поховання.

На що  голова фракції  БПП Андрій Матковський заперечив. За його словами, питання вивчали ще у 2006 році . Тоді міська рада замовила дослідження у центрі археології , і масові поховання не виявили.  Також Андрій Матковський заперечив інформацію про можливу забудову території артскладів житловими будинками.

У свою чергу, "свободівець" Вадим Ямщиков наголосив : " Спочатку треба поховати останки, а тоді думати про доцільність використання замлі і шукати інвестора"

Представник іудейської громади теж висловив сумніви щодо питання про земельні ділянки на артскладах . Наприклад, хто і коли буде займатися перепохованням останків, хто і як буде облаштовуати місце кладовища?

Далі взяли слово батьки дітей - інвалідів.

Людмила Герасименко  зауважила, що у Полтаві потребують лікування 36 дітей з синдромом Дауна. Найкраще їх лікують у закладі, що знаходиться в Одеській області. Коли з цим проханням вона звернулася до Олександра Шамоти, їй відмовили і порадили вирішувати проблему на обласному рівні.

Полтавка Ольга Григорук говорила, у свою чергу, про проблеми дітей з ДЦП. Їх найкраще лікують у клініці Козявкіна. Вартість путівки – близько 40 тис гривень. На область їх видають одну – дві. 

 Вікторія Родічева висловила невдоволення щодо виділення коштів на підписку газети "Полтавський вісник", замість того, аби потратити їх на оздоровлення дітей. Всього ж торік на оздоровлення міська рада виділила 4 млн гривень на цю потребу. 

Заступник міського голови Тетяна Юрченко поінформувала, що кошти на це вже передбачили у рамках реалізації програми " Турбота" - цьогоріч виділять 800 тис гривень на оздоровлення п'ятдесяти дітей у Трускавці. На що їй зауважили, що ці грошей, м'яко кажучи, не достатньо для оздоровлення. 

Олександр Шамота пообіцяв, що депутити переглянуть суми. 

Після виступів полтавців о дванадцятій годині депутати перейшли до розгляду питань порядку денного

Під час розгляду питання «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік» зауваження прозвучали від свободівця Юліана Матвійчука. На його переконання, виділення виділення 27 млн гривень на реконструкцію фонтана - це як мінімум, не доречно , коли на ремонт доріг передбачено всього 10 млн.  гривень. Крім того, "Свобода" не згодна з фінансуванням передплати на "Полтавський вісник". "Суму треба однозначно скоротити, а щодо  час оновлення транспорту, то на наше переконання  доцільно було би придбати автобуси , що були у використанні" - підсумував Матвічук. У результаті, його фракція не голосувала за дане питання. 

До фінансування доріг Юліан Матвійчук повернувся ще раз під час розгляду «Про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2019 рік". 

3 млн. гривень цьогоріч виділено на благоустрій пляжу " Плесо". 

Продовжили аренду " Сучасній християнській церкві" до кінця нинішнього року. 

Докладніше про перебіг сесії - у наших подальших публікаціях