25-го січня у "Villa Крокодила" розпочався «Poltava Snow Tattoo Festival». Один із організаторів - Дмитро Рожко - розповідає, що займається татуюваннями вже 25 років. Чотири останні роки у Полтаві проводять «Poltava Snow Tattoo Festival». Цього року на фестиваль приїхали понад сто майстрів із різних міст України. Три дні - 25, 26 та 27 січня - вони будуть змагатися у різних номінаціях. Кожного вечора судівська колегія обиратиме кращі роботи. Після третього дня оберуть володарів гран-прі фестивалю.
У Полтаві сотні майстрів набивають татуювання на зимовому фестивалі (ФОТО)
Андрій із Черкас приїхав на фестиваль до Полтави вперше. Нанесенням татуювань займається три роки. Розповідає, що робити тату безпечно, але за умови, якщо майстер робить його у нормальних умовах та використовує одноразові інструменти та увесь інший «інвентар». Модель, на яку він наносить малюнок, звати Олена. Разом із дівчиною майстер обрав зображення серця, пронизаного мечем.
На неспішне виконання цієї роботи піде близько 5-6 годин. Для дівчини це – друге татуювання. Перше має на животі, на ньому зображений її знак Зодіаку – Козеріг.
Друзі Андрій та Максим із Вінниці вдруге на «PoltavaSnowTattooFestival». Андрій наносить на біцепс лівої руки Максима зображення здивованого хлопчика, поєднаного із фрагментом еротичного/порнографічного фільму. Хлопці пояснюють, що ця робота буде представлена у жанрі «Crazytattoo». Максим періодично кривиться – йому боляче. Хлопець у 23 роки має близько двадцяти татуювань, перше набив у 14-ть. Це був знак анархії. Говорить, що про жодне із тату не жалкує.
Андрій розповідає, що тату у Вінниці популярне. Іноді аж занадто – черги займають на місяць уперед. Якихось особливих трендів у татуюваннях зараз немає. Кожен обирає собі до смаку те, що подобається. Хіба що останнім часом більше модними стали чорно-білі зображення, а також тату великого розміру. Змінюється і вікова група носіїв татуювань. Якщо раніше це були, переважно, молоді люди, то зараз до салонів приходять і 60-70-річні.
-Мотивація таких людей проста: раніше татуювання не дозволяли зробити батьки, потім на роботу було соромно ходити із ним. А тепер можна, їх нічого не стримує,- розповідає Андрій. – У мене є один клієнт, який замовив ескіз татуювання. Йому 72 роки. Чекає, доки я зроблю малюнок і прийде набивати.
Дивлячись, як Максим кривиться від болю, Андрій пояснює, що іноді для знеболення використовують заморожування, але воно не дає особливого ефекту. Тому найчастіше моделі доводиться терпіти біль.
Аня із Кропивницького на руці свого хлопця Владислава набиває зображення цикади. Малюнок зробила сама. Обрали саме цю комаху, бо вона подобається хлопцю і асоціюється у нього із улюбленою Японією.
Для хлопця це вже шосте татуювання. Перше також набивала Аня – на литці ноги зобразила череп із рогами.
-У мене також є татуювання, але їх не видно під одягом. Так, майстер може набити тату і собі. Я пробувала, але собі важче. Стає боляче і починаєш себе жаліти, - сміється Аня. – До татуювань поступово звикаєш, вони стають ніби частиною тебе, як родинки.
Дівчина розповідає, що до їх салону у Кропивницькому час від часу приходять клієнти, які хочуть перебити старі татуювання. Як кажуть, виправити помилки минулого. Комусь невдало зробили тату в армії, хтось просто пожалкував про вибір малюнка чи тексту. Є також і оригінальні клієнти. Один юнак попрохав зробити напис «Зомбі» на… внутрішній частині губи.
А от в українській столиці останнім часом модно набивати на тілі фотографії родичів – коханих, дітей. Найчастіше прохають нанести зображення на груди або на плечі. Тату-майстер Олександра привезла на фестиваль не лише свою студію, але й кілька власних картин. Хоче почути думку про них від інших учасників фестивалю.
Олександра розповідає, що у Києві татуювання у виконанні хорошого майстра коштує недешево – близько 1200 гривень за годину роботи.
Нагадаємо, «PoltavaSnowTattooFestival» триватиме у Полтаві іще наступні два дні. Із повною програмою можете познайомитися на сайті фестивалю.