У Полтаві презентували другий фільм з циклу «100 років Українській революції. Полтавщина»

У Полтавській облдержадміністрації показали другий фільм із циклу «100 років Українській революції. Полтавщина». В основі стрічки – події, що відбувалися на Полтавщині у 1918 році. Саме на цей рік, у період чотириліття української революції, припала найбільша кількість змін влад на Полтавщині.

Над сценарієм працював журналіст Анатолій Мішин. Автор говорить, чимало часу провів у архіві та переглянув багато документів.

«У другому фільмі показано період гетьмана Павла Скоропадського, а саме 1918-1924 рр. Тоді в нашому регіоні зародилася група партії хліборобів, яка сприяла тому, що Павло Скоропадський став гетьманом України. І саме тут відбувалося чимало визначних подій, які вплинули на хід історії України того періоду», – сказав автор сценарію Анатолій Мішин.

Відзнято фільм за спогадами сучасників тієї епохи – очевидців подій та документальними матеріалами з Державного архіву Полтавської області.

«Для нас було важливо створити кінодокумент не пропагандистський, не заангажований, заснований лише на фактах та спогадах сучасників тієї епохи. Відтворючи в фільмі історичні події та факти, ми прагнули донести до глядача головну думку: як важко Україна виборювала свою державність, і як легко через зовнішні обставини та розбрат всередині країни її втрачали», – сказала редактор і продюсер фільму Наталія Іванченко.

Над стрічкою працювала творча група Полтавського осередку Національної спілки кінематографістів України.

На показі були присутні історики, працівники архіву, мовознавці, освітяни, друзі авторів, керівництво області. Глядачів кіно не залишило байдужими.

Своїми враженнями після перегляду фільму поділився голова облдержадміністрації Валерій Головко.

«35 хвилин глибоких роздумів про те, що відбувалося 100 років тому, але говорити сьогодні треба про сучасне. Нині ми переживаємо 100-річне дежавю. І всі повинні вдуматися, що політичний розбрат, нерозуміння один одного може відкинути українців на 100 років назад. Це найстрашніше», – зазначив Валерій Головко.

«Це успішний проект. Говорити про історію можна багато, але вибрати основне та структурувати його – це складно. Нелегко було вибудовувати й хронологію подій. Але хроніка вийшла прекрасною. Автори не зловжили часом, місцем, а акцентували увагу на подіях», – поділився враженнями ректор ПНПУ ім. В.Г. Короленка Микола Степаненко.

За задумкою авторів, фільм мав бути 5-серійним. У процесі роботи зупинилися на трьох серіях. Третю частину планують відзняти цього року.

Переглянути фільм можна за посиланням: http://www.polinfo.gov.ua/1636-100-rokiv-revoliutsii-film-druhyi-video

Довідково:

Авторський колектив фільму:

Автор сценарію  Анатолій Мішин

Режисер-постановник   Дмитро Старіков

Оператор-постановник   Максим Старіков

Редактор Наталія Іванченко

Звукорежиссер  Леонід Сорокін

Звукооператор Наталія Богдан

Монтаж    Костянтин Худолій

Комп'ютерна графіка  Олена Шарбенко

Спогади відтворювали актори:

Богдан Чернявський

Ольга Чернявська

Ведучий Олександр Бородавка

Науковий  консультант  

Заслужений працівник культури України   Тарас Пустовіт

Продюсер Наталія Іванченко

 Раніше ми розповідали У Полтаві презетували книгу про голодомор