У Полтавській облдержадміністрації показали другий фільм із циклу «100 років Українській революції. Полтавщина». В основі стрічки – події, що відбувалися на Полтавщині у 1918 році. Саме на цей рік, у період чотириліття української революції, припала найбільша кількість змін влад на Полтавщині.
Над сценарієм працював журналіст Анатолій Мішин. Автор говорить, чимало часу провів у архіві та переглянув багато документів.
«У другому фільмі показано період гетьмана Павла Скоропадського, а саме 1918-1924 рр. Тоді в нашому регіоні зародилася група партії хліборобів, яка сприяла тому, що Павло Скоропадський став гетьманом України. І саме тут відбувалося чимало визначних подій, які вплинули на хід історії України того періоду», – сказав автор сценарію Анатолій Мішин.
Відзнято фільм за спогадами сучасників тієї епохи – очевидців подій та документальними матеріалами з Державного архіву Полтавської області.
«Для нас було важливо створити кінодокумент не пропагандистський, не заангажований, заснований лише на фактах та спогадах сучасників тієї епохи. Відтворючи в фільмі історичні події та факти, ми прагнули донести до глядача головну думку: як важко Україна виборювала свою державність, і як легко через зовнішні обставини та розбрат всередині країни її втрачали», – сказала редактор і продюсер фільму Наталія Іванченко.
Над стрічкою працювала творча група Полтавського осередку Національної спілки кінематографістів України.
На показі були присутні історики, працівники архіву, мовознавці, освітяни, друзі авторів, керівництво області. Глядачів кіно не залишило байдужими.