Злодії діють за своєю стандартною схемою. Телефонують людям і повідомляють, що їхній родич (дочка, син, брат або будь-хто інший) скоїв злочин і перебуває в поліції. За певну матеріальну винагороду обіцяють посприяти у вирішенні проблеми. Звісно, в стані шоку багато людей навіть не здогадуються, що це обман, та віддають свої гроші аферистам. Шахраї навіть умудряються точно імітувати голос жертви. Як це їм вдається , поки що достовірно не відомо.
Користувачка Facebook Анна Лазоренко розмістила пост, в якому описала випадок, «спілкування» з аферистами.
Такі випадки трапляються доволі часто. Нещодавно полтавці Ларисі Степаненко близько півночі теж зателефонував невідомий чоловік , представився працівником поліції. І далі – все за відомим «сценарієм». Нібито її син влаштував бійку та важко поранив іншого хлопця. Наразі ж він перебуває в слідчому ізоляторі – тому терміново потрібно перераховувати гроші, щоб його не посадили до в’язниці на довгий термін. Жінка чітко чула голос свого сина, який благав її про допомогу.
Як бачимо, аферисти здатні будь на що, аби отримати гроші. Їх абсолютно не хвилюють людські почуття та моральні принципи. Якщо одного дня вам з вами трапиться така ж ситуація, головне - не потрібно відразу панікувати. Перше, що треба зробити – зателефонувати своєму родичу та упевнитися, що з ним усе гаразд. У більшості випадків людина навіть не здогадується, що її потрібно “рятувати”.
Як проінформував нас керівник відділу комунікації ГУНП в Полтавській області Юрій Сулаєв, за статистикою, кількість телефонних шахрайств не збільшилася. Проте, це не означає , що немає. Шахраї мають багато злочинних схем. Зокрема, вони відправляють смс з різним змістом – наприклад, що була заблокована банківська картка або про виграш цінного призу. Поліція в таких випадках рекомендує повністю ігнорувати такі повідомлення та ні в якому разі не телефонувати за їхніми номерами, адже такі дзвінки можуть зняти багато коштів. В минулому вже були затримані декілька злочинних груп, хоча це було досить непросто, адже аферисти користуються сучасними технологіями.
Автор: Ярослав Перетятько
Раніше ми повідомляли Шахраї полюють на довірливих полтавців