У Полтаві біля будівлі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА, по вул. Зигіна 1, встановлять скульптуру полтавському архітектору Леву Вайнгорту. Вона з’явиться вже цього року. Об’єкт планують відкрити до дня архітектора або до дня народження Вайнгорта.
Лев Вайнгорт був головним архітектором Полтави більше, ніж 30 років. Він керував післявоєнною відбудовою міста та створенням або відновленням багатьох важливих об’єктів: театру Гоголя, білої Альтанки, меморіалу солдатської слави. Але пам’ять про Вайнгорта зберіглася лише частково. Тому керівництво ОДА прийняло рішення про популяризацію архітектора і встановлення його скульптури. Ідея належить директору Департаменту будівництва Тимофію Голбану.
Днями керівник області Валерій Головко разом зі онучкою Вайнгорта Оленою Кайдановською, Тимофієм Голбаном, його заступницею Іриною Особік та заступником голови ОДА Олегом Пруглом обговорили презентовані варіанти майбутньої скульптури. Над фігурою Вайнгорта працювали три архітектори, кожен розробив свій варіант. Проте, на думку Олени Кайдановської, кожна з робіт потребує доопрацювання. Присутні визначилися з переможцем, але в розроблену концепцію скульптури вноситимуть зміни.
— Завдяки Леву Вайнгорту ми маємо чудові місця у Полтаві, наприклад, Білу Альтанку, чи театр Гоголя. Звичайно, обраний нами варіант — це тільки концепція. Автор ще допрацьовуватиме деякі нюанси. Але я впевнений, що ми отримаємо чудову локацію: як для полтавців, так і для туристів. Пам'ять про Вайнгорта має залишатися на довгі роки, — розповідає Валерій Головко.
Після встановлення фігури Вайнгорту туристам та полтавцям відкриється ще одна локація для відпочинку та фотографій на пам’ять. Територія біля будівлі Департаменту охороняється, тому скульптуру вдасться зберегти від вандалів.
Робота над створенням фігури Вайнгорту почалася із організації конкурсу та формування комісії для визначення її автора. Відповідні розпорядження підписав Валерій Головко.
Спочатку проводилися наради, де обговорювалася концепція майбутньої скульптури. Головне завдання, яке ставили перед учасниками конкурсу — «живість» образу Лева Вайнгорта. Також на сторінці Департаменту будівництва у Facebook проводилося голосування для полтавців, щоб визначитися з їхнім баченням самої скульптури та необхідності її встановлення.
— Щоб розпочати роботу над скульптурою, ми вирішили порадитися з полтавцями. Більшість підтримали ідею, навіть пропонували варіанти вигляду майбутньої фігури архітектора. Впевнений, що їм сподобається кінцевий результат, — стверджує Тимофій Голбан.
Паралельно з роботою над скульптурою ведеться й інформаційна кампанія для популяризації Лева Вайнгорта. Відповідні публікації з’являються у ЗМІ та соціальних мережах.
Раніше ми розповідали У Полтаві з'явиться пам'ятник Леву Вайнгорту