У 2019 «Полтававодоканал» може отримати 30 мільйонів євро кредиту: на що підуть гроші?

Про критичний стан мереж водопостачання та водовідведення у Полтаві вже знають майже всі. Неодноразово 0532.ua розповідав вам про катастрофічнуситуацію, яка склалася з каналізаційними мережами міста. Тягнути далі було неможливо, але і грошей на масштабну реконструкцію не давала ані міська влада, ані обласна.

І от сьогодні у «Полтававодоканалі» керівник області Валерій Головко, заступник голови ОДА Олег Пругло, перший заступник міського голови Полтави Андрій Лямін та керівник підприємства Василь Воротинцев під час виїзної робочої наради представили план порятунку підприємства . У 2019 «Полтававодоканал» може отримати кредит ЄБРР у розмірі 30 мільйонів євро, ще 40 мільйонів підприємство отримає у 2020 та 2021 роках.

Програма модернізації системи водопостачання та водовідведення у місті Полтава включатиме такі пункти:

  • Реконструкція підземних водозаборів на 14 свердловинах: встановлення нового енергоефективного насосного обладнання з можливістю автоматичного, або дистанційного керування,вузлів обліку води та електроенергії з автоматизованою передачею даних, замінуенергосилового обладнання, кабельних ліній, заміну запірно-регулюючої арматури та заміну необхідної трубопровідної обв’язки.
  • Реконструкція насосних станцій ІІ підйому на 5 водозаборах
  • Встановлення сучасного електролізного обладнання для власного виробництва гіпохлориту натрію для знезараження питної
  • Реконструкція двох головних каналізаційних насосних станцій: встановлення нового енергоефективного низьковольтного насосного обладнання на каналізаційних насосних станціях ГКНС №1 (Київське шосе) та ГКНС №2 (Великорогізнянська), з можливістю керування роботою шляхом частотного регулювання обертів електродвигунів, вузлів обліку стічної води та електроенергії з автоматизованою передачею даних, заміну необхідної запірно-регулюючої арматури та заміну необхідної трубопровідної обв’язки, встановлення механічних решіток, пресів та транспортерів для збирання відходів твердих відходів.
  • Комплексна реконструкція напірних та самоплинних колекторів великого діаметру загальною протяжністюмайже 30 кілометрів

  – Але навіть залучення таких коштів не дозволить відновити систему водовідведення міста, адже на відновлення основних каналізаційних мереж необхідно до 70 млн.євро, – каже Василь Воротинцев, очільник підприємства. – Тому необхідно додатково винайти кошти на придбання спецтехніки для перекладання, проведення ремонту та очищення трубопроводів. для подальшого проведення робіт силами водоканалу. Це установка з направленого горизонтального буріння, обладнання для проведення ремонтів способом санації «труба в трубі» та каналопромивочної автомобілі.

Крім того, в 2019 році планується завершити проект реконструкції каналізаційних очисних споруд м. Карлівка та виготовити проект реконструкції очисних споруд смт. Машівка.

Також ведуться перемовини про залучення інвестицій на проведення комплексної реконструкції Супрунівських очисних споруд Полтави за останніми європейськими технологіями. Реконструкцією передбачається не тільки покращення якості очищення стічної води, а ще й отримання тепла, біогазу, утилізацію мулу та твердих побутових відходів.

Продовжаться роботи по ремонту та перекладанню водопровідних мереж, автоматизація та диспетчеризація насосних станцій.

Для покращення обслуговування мешканців міста планується відкриття «єдиного вікна», звернувшись до якого, можна бути провести звірку розрахунків, замовити установку чи повірку лічильників, отримати технічні умови на приєднання до мереж, замовити проектну документацію та багато іншого. 

Під час візиту на "Полтававодоканал" керівники міста та області продовжили багаторічну традицію водоканалівців і посадили дві ялинки у місцевому парку.