Інформація про здоров*я полтавських підлітків стане конфіденційною навіть для батьків

 В умовах трансформації системи охорони здоров’я зміни потребує і складова, пов’язана із здоров’ям підлітків. Ще не дорослі, але вже не діти - вони вимагають особливого підходу з боку медичних фахівців. «Досі в українській медицині не існувало терміну «підлітки». Дуже скоро ситуація зміниться, ми побудуємо медицину, дружню до них» - пообіцяла виконуюча обов*язки міністра охорони здоров*я Уляна Супрун під час брифінгу у Полтаві.

«- Акцент треба змістити на конфіденційність послуг. Це сприятиме збільшенню довіри до медичних фахівців. Знаючи, що можна отримати конфіденційну консультацію гінеколога або психолога, підлітки не залишатимуться наодинці зі своїми проблемами, а звертатимуться до фахівців. Медицина повинна стати дружньою до молоді. Такий підхід бере за основу потреби підлітків та дозволяє реагувати відповідно до них.

Після відповідних змін у законодавстві, після досягнення дітьми 16 років батьки матимуть змогу отримати дані від медиків про стан їх здоров*я тільки тоді, коли діти даватимуть на це згоду

 Це свого роду, революція в українській медицині, ще деякий час тому подібні речі не можливо було навіть  уявити» - говорить Уляна Супрун.

Розробляючи нову концепцію, МОЗ провело опитування, згідно з яким 82% опитаних підлітків проти того, щоб їхні медичні дані передавалися батькам без їхньої згоди.

Після внесення змін у законодавство, неповнолітні зможуть самостійно звертатися за наданням медичних послуг, у тому числі – до приватних клінік . А ще молодь може долучитись до змін у системі охорони здоров’я – брати активну участь у роботі та зустрічах робочої групи з питань співпраці з підлітками та молоддю у сфері охорони здоров’я.

Уляна Супрун наголосила, що кожен підліток є відповідальним за своє здоров’я. Саме тому важливо обрати свого лікаря та дотримуватися його порад, особливо – щодо вчасної вакцинації.

Галина Скіпальська, директорка Української фундації громадського здоров’я підкреслила, що саме в підлітковому віці в організмі людини стаються зміни, котрі мають вплив на все подальше життя людини. «Фокусуючись на підлітковому здоров’ї, ми формуємо здоров’я наступного покоління країни», —  підкреслила  Галина Скіпальська.

 Раніше ми розповідали Чи повинні лікарі ходит на виклики?