Програму "Сучасна медична діагностика" на постійній комісії презентував Андрій Матковський. Її розробляли на основі моніторингу кожної окремо взятої лікарні.
"Ні для кого не секрет, як дорого зараз коштують діагностичні послуги - МРТ, КТ. Для полтавських родин вони іноді просто недоступні. Особливо, коли йдеться про пенсіонерів чи інші малозахищені верстви населення. Аби зробити ці діагностичні процедури доступними, ми і розробили міську цільову програму "Сучасна медична діагностика" на 2019 рік. Схема її дії така: лікарні оголошують конкурси серед закладів (у тому числі приватних), що мають у наявності діагностичну техніку. За результатами конкурсу укладаються договори, і пацієнтів направляють у ці заклади на обстеження за рахунок міського бюджету. Таки чином, не треба закуповувати додаткову техніку, що надто дорога, і недоступна для бюджету, адже один апарат МРТ коштує понад 16 мільйонів гривень). Фінансування програми здіснюватиметься в межах видатків, що передбачені у місцевому бюджеті на охорону здоров'я міста у 2109 році, також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Загалом на реалізацію необхідно 12 мільйонів гривень" - розповів Андрій Матковський.
Полтавці зможуть проходити діагностику у лікарнях безкоштовно, якщо депутати виділять на це 12 мільйонів гривень.
Ці дванадцять мільйонів гривень Андрій Матковський пропонує розподілити наступним чином:
1 міська клінічна лікарня - 1 860,0 тис. гривень
2 міська клінічна лікарня - 1 350,0тис. гривень
3 міська клінічна лікарня - 3 800,0 тис гривень
4 міська клінічна лікарня- 2, 600, 0 тис гривень
5 міська клінічна лікарня - 600,0 тис гривень
Дитяча міська клінічна лікарня 450,0 тис гривень
Міський клінічний пологовий будинок 40,0 тис. гривень
3 міська клінічна поліклініка 1 300, 0 тис гривень
Як видно з розрахунків, левова частка коштів припадає на третю міську лікарню, і саме це стало каменем спотикання, навколо якого розгорілася дискусія. Голова комісії Олександр Кудацький висловив сумніви щодо наявності у цій лікарні такої кількості хворих, особливо з огляду на те, що донедавна вона взагалі місту не належала, там обслуговували залізничників.
"Є і багато інших питань, зокрема, по процедурі цієї програми, чому багато хто з присутніх її не бачили, і не знають, наскільки достовірними є аналітичні дані. Адже, якщо на третю лікарню виділяємо понад три мільойни, виходить, що там щодня близько двадцяти чоловік посилають обстежуватися на МРТ та КТ" - сказав Олександр Кудацький.
У свою чергу, начальник управління охорони здоров'я Сергій Котов зауважив, що третя лікарня нині повністю завантажена, тоді як перша міська у процесі ремонту, тому хворі звідти їздять по інших закладах. Сергій Котов попросив підтримати запропоновану Андрієм Матковським програму:" Її чекають всі полтавці" - наголосив він.
Підтримати програму попросила і заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко, навівши приклади, коли люди не можуть отримати допомогу, яка з прийняттям програми стане доступною.
"За" висловився і депутат Юрій Бойко: "Програма потрібна і важлива. Її актуальність навіть не обговорюється. Якщо треба доопрацювати - давайте доопрацюємо. Але необхідність програми назріла давно".
В результаті, програму вирішили доопрацювати протягом січня, проаналізувати всі дані за участю головних лікарів, і вже потім приймати.
Раніше ми розповідали чи повинні лікарі ходити на виклики до полтавців?