18-го грудня у інформаційній агенції «Новини Полтавщини» дають прес-конференцію представники «Антикорупційного штабу». Розповідають про роботу нового ресурсу під назвою «Приховані інтереси», який допоможе журналістам та виборцям прослідкувати можливі корупційні зв’язки місцевих депутатів. Його вже запустили у дев'яти регіонах України, Полтавщина стала десятим.
Про роботу сервісу розповідає голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко.
Для того, щоб скористатися сервісом, потрібно знайти у пошуковику сайт «Приховані інтереси». На ньому можна знайти інформацію про депутата – міської чи Верховної Ради, а також дізнатися – із якими фірмами чи компаніями пов’язаний сам депутат або його родичі.
Наповнити базу саме полтавських депутатів допомагали активісти «Полтавської платформи». Одна із них, Наталія Норіцина, розповіла про те, що прихованого можна дізнатися про полтавських депутатів.
-На сайті є інформація про 41 депутата міської ради, 1 виконуючого обов’язки міського голови, 1 екс-мера та 4 діючих заступників міського голови, - зазначає Наталія Норіцина.
На 47 фігурантів припадає всього 126 юридичних осіб, серед яких – громадські організації, благодійні фонди, комерційні фірми.
Виконавчий директор «Антикорупційного штабу» Сергій Миткалик демонструє, як можна скористуватися сервісом.
Заходить на сайт Полтавської міської ради, знаходить там протокол однієї із сесій і завантажує на сайт «Приховані інтереси» у розділі «Автоматичний аналіз». Всього за 5 секунд сайт аналізує документ і показує фірми, рішення на користь яких приймалися під час цієї сесії (або фірми, які так чи інакше згадувалися у протоколі). Далі лишається тільки перевірити – чи голосував депутат, причетний до цієї фірми, за відповідне рішення. Як приклад, використовують інформацію про колишнього міського голову Олександра Мамая.
Таким чином буквально за кілька хвилин можна провести журналістське розслідування. Якщо виявиться, що депутат дійсно голосував у інтересах своєї фірми (або фірми своїх родичів), то проти нього складають адміністративний протокол, а прийняте рішення можна оскаржити у суді.
Нагадаємо, раніше на Полтавщині у депутата-корупціонера відібрали квартиру.