Уляна Супрун пообіцяла полтавським лікарям зарплату в 25 тисяч гривень і "ополтавити" всю Україну

У Полтаві з робочим візитом побувала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Вона презентувала новий пілотний проект, який торкнеться фінансування вторинної ланки медицини. Так як і в  ЦНПСМД "гроші йтимуть за пацієнтом", тобто лікарня отримуватиме плату за виконану роботу. Проект стартує у квітні наступного року, а вже у липні почнуть ще один - діагностичний.

" З первинкою" ми завдання виконали , виплативши  за 6 місяців майже 3,5 млрд гривень вчасно і без затримок. Наступний крок - стаціонари. Ми хочемо проаналізувати стан фінансування  спеціалізованої стаціонарної ланки та зробити процес надання медичних послуг і в лікарнях більш ефективним завдяки використанню професійних та сучасних інструментів фінансування. Одним з таких інструментів є оплата за госпіталізацію" - говорить Уляна Супрун.

На початку суттєвих змін не станеться. Послуги як надавали, так і надаватимуть. Повністю впровадять новації у 2020 році. І це відбудеться завдяки напрацюванням  Полтавської області.

Чому саме Полтавщина?

Протягом трьох років у нашій області працювали проекти міжнародної технічної допомоги , проводили дослідження. Тому почнуть нову справу не  на осліп.
Проект  впроваджуватимуть у 56 лікарнях. ( Окрім вузько спеціалізованих).

"З 1.04 2019 року 100% ці заклади фінансуватиме Національна служба здоров'я України  на умовах договору - говорить  очільник відомства Олег Петренко- При чому, для пом'якшення перехідного періоду, на 60% фінансування покриватиметься глобальною ставкою даних періодів , на 40% - за випадок госпіталізації на основі діагностично - споріднених груп. З березня укладуть договори з НСЗУ , а з першого квітня почнуть фінансування за новою моделлю. Мета проекту - вдосконалення механізмів фінансування існуючої системи охорони здоров'я з метою надання пацієнтам належної допомоги  завдяки тим інструментам, що діють  у цивілізованому світі."

"Таким чином  ми побачимо, хто з лікарів має найбільше навантаження, виконує найбільшу кількість  операцій тощо. Від цього зросте і їхня заробітна плата, так як це вже сталося з лікарями " первинки". Якщо ви чуєте від якогось  хірурга, що він має велике навантаження і отримує низьку зарплатню - порадьте йому піти до керівництва з пропозицією стати учасниками пілотного проекту фінансування. Він відчує потім цю різницю кардинально, зарплата може сягнути і 25 тисяч гривень" - запевнила Уляна Супрун.


Підбиваючи підсумки, в.о міністра похвалила полтавців за активність і процесі укладення декларацій з сімейними лікарями ( 67% населення області вже зробили це), і пообіцяла " ополтавити" всю Україну.

Раніше ми розповідали Зарплати полтавських сімейних лікарів зросли у два три рази