Захист прав людини у системі безоплатної правової допомоги став темою прес - конференції, що відбулася сьогодні в Полтаві. Учасниками стали правовики, адвокати і їхні клієнти.
" Головна мета - поінформувати, як діяти у випадках, коли ваші права порушені, і як їх можна захистити, звернувшись до фахівців системи безоплатної правової допомоги. З початку року нашими клієнтами стали понад тридцять тисяч людей, і ми вживаємо всіх заходів, аби ця допомога була надана усім, хто її потребує. У нас створені дистанційні пункти консультацій. Вони діють у органах виконавчої влади, центрах зайнятості , бібліотеках, військових частинах" - сказав модератор зустрічі, директор Регіонального центру БПД Олександр Черчатий.
" - Важливий напрям роботи для нас - допомога тим, хто не може прибути на консультацію самостійно за станом здоров*я. Для проведення таких прийомів залучають параюристів ( молодих юристів, студентів), які вивчають документи, з'ясовують проблеми , приймають письмові заяви. Загалом же, найбільш розповсюдженими справами є спадкові, справи про стягнення аліментів, розлучення, всиновлення тощо" - розповів Олександр Черчатий.
Полтавець Михайло Косик звернувся до центру, коли виникла потреба позиватися в суді щодо перерахування пенсії. Чоловік працював на державній службі. Через те, що закони змінювалися кілька разів, вийшло, що сім років його роботи "випали" з обліку. Таким чином, довелося звернутися до системи БПД:
" - Мене ввічливо зустріли, вислухали проблему і адвокат допомогла правильно оформити всі документи і докладно викласти всі факти. Таким чином, через два роки після початку своєї пенсійної епопеї я виграв суд, а розмір пенсійних виплат збільшився дуже суттєво - майже у два рази" - говорить Михайло Косик.