Нова влада Полтави сказала правду жителям багатоповерхівок (ВІДЕО)

5-го грудня у Полтавській міській раді відбувається чергове засідання архітектурної комісії. Цього разу левову частку часу депутати разом із мешканцями Полтави вирішують надзвичайно важливе питання: які багатоповерхові будинки у місті потрібно ремонтувати у першу чергу?

-Із 900 будинків близько 800 потребують ремонту. Приміром, ми за рік можемо відремонтувати лише 200. За яким принципом обрати 200 із 800? – цікавиться у полтавців голова архітектурної комісії Дмитро Сенчакович.

Запитання викликає бурхливі емоції у залі. При цьому полтавці висловлюють зовсім різні, часом, діаметрально протилежні думки.

Приміром, полтавець Степан Чуприна пропонує у першу чергу ремонтувати ті будинки, які раніше подали заяви на ремонт.

Мовляв, деякі чекають відповідей на свої звернення із 2011-го року. При цьому члени комісії апелюють – а якщо за проведенням ремонту зверталися власники будинків, які перебувають у не найбільш критичному стані?

Депутат міської ради від «Рідного міста» Світлана Нестуля має іншу пропозицію.

Зауважує, що і на її округу, і у місті загалом є будинки 50-их, 60-их років, а при визначенні пріоритетів потрібно звертати увагу на вік будинків та їх зношеність. Для цього потрібно провести своєрідний аудит, після якого спеціалісти визначатимуть найбільш пріоритетні.

Депутат Київської районної у місті ради Сергій Савенков не згоджується із попередніми виступаючими.

-Який саме спеціаліст буде визначати стан будинків? Якщо він буде підпорядкований владі міста, то вкаже на будинки, які йому назвуть! – впевнений Савенков.

Депутат пропонує розподіляти кошти на ремонт будинків між депутатами міської ради. Кожен депутат знає проблеми свого округу і зможе визначити будинки, які у першу чергу потребують ремонту.

Також надходять інші пропозиції. Наприклад, ремонтувати лише ті будинки, у яких вже створені ОСББ. Або, взагалі, не ремонтувати будинки за кошти міського бюджету, а витрачати їх на інші потреби.

Після завершення засідання Дмитро Сенчакович підводить підсумок. Говорить – дуже добре, що депутати та полтавці відкрито обговорили питання формування черговості ремонтів. Зауважує, що пропозиції обговорять із головами фракцій, із депутатами, а потім зупиняться на якомусь із варіантів або будуть поєднувати кілька.

-Головне, що у підсумку ми випрацюємо прозорий чіткий та зрозумілий для людей механізм, за яким будуть ремонтуватися будинки. Ми хочемо бути чесними і відвертими перед громадою. І, відповідно, хочемо розуміння з боку жителів міста. Щоб ми могли сказати: ваш будинок буде відремонтований у наступному році, а ваш - ні, він буде у наступному, або, можливо, взагалі через рік. Але усе це буде у відповідності до складеного списку, - резюмував Сенчакович

Нагадаємо раніше заступник мера повідомив, що ЖЕО-2 не повинна замінювати труби та ліфти у полтавських будинках.