У Полтаві стартує акція «16 днів проти насильства»

Акція покликана привернути  увагу до проблеми подолання насильства у всіх його проявах, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків - повідомляє прес - служба ОДА.

Дати проведення символічно наголошують на зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, 3 грудня - Міжнародний день інваліда, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі (Монреальська різанина). Таким чином, майже кожен день від 25 листопада по 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.

«.Наш регіон долучався до даної акції і проводить її близько десяти років поспіль. Є затверджений план дій і кожна районна державна адміністрація, ОТГ, міста обласного значення долучаться 25 листопада до акції», - говорить заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко

« За  2016-2017 роки та 9 місяців цього року всього надійшло до органів поліції у 2016 році - 4097 звернень щодо насильства із них повторних - 819, у 2017 році – 2538 звернень та повторних 419 та за 9 місяців цього року – 4175, повторних – 141» - повідомляє начальник відділу ювенальної превенції ГУНП у Полтавській області Ірина Карюк

«Ми робимо заходи для молоді, з молоддю. Кампанія «Котики проти насильства» розроблена самими студентами. Лого-персонажами є котики, які висловлюють свою позицію проти дискримінаційних та негативних явищ у суспільстві. Цьогоріч акція охопить 6 вищих навчальних закладів міста та 8 технікумів Полтави та області, де разом з молоддю та волонтерськими секторами будемо проводити активності на перервах. Минулого року охопили близько 3 тисяч студентів, цьогоріч масштабність проекту збільшилась і плануємо, що долучиться більше. Семінари по протидії торгівлі людьми будуть проходити у Полтавському юридичному коледжі та Полтавському кооперативному коледжі», - повідомила в.о. директора КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної радиСвітлана Громцева

«Потрібно починати формувати ненасильницький характер з молоді. Проведемо психологічні арт-майстерні для жінок, які потерпають від насильства або знаходяться в групі ризику. Організуємо фотовиставку «Приховати не можна показати», де показані жінки, діти, які потерпали від сімейного насилля, але не бояться зізнатись, що перебували в цій зоні ризику. 3 грудня організуємо перегляд фільму «Життя на продаж», - розповіла програмний спеціаліст БО «Світло надії» Світлана Большева.

В області прийнятий план обласних заходів щодо проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». У рамках виконання вищевказаного плану будуть організовані заходи просвітницького напрямку у всіх навчальних закладах області, діятимуть відповідні тематичні бібліотечні виставки.

Національні гарячі лінії:

0800500335 – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації;

0800500225 — дитяча гаряча лінія. Якщо дитина потерпає від насильства вдома чи булінгу в школі, вона має право зателефонувати, повідомити про це й отримати допомогу. Всі дзвінки є безкоштовними з усіх стаціонарних телефонів.

 Раніше ми повідомляли 200 тисяч українців стали жертвами торгівля людьми за часи  незалежності України