У Полтаві презентували книгу про голодомор

«Україна. Голодомор 1946 – 1947 років. Книга про непокараний злочин, забуте добро» належить перу Андрія Бондарчука. Це – спроба автора дослідити голодомор повоєнних років за допомогою свідчень , наукових досліджень та архівних документів. У передмові Левко Лук*яненко пише:

« Це видання – є чи не першим, де подаються причини, наслідки і перебіг голодомору 1946 – 1947 років і рятівна роль Західної України в порятунку постраждалих від голодної смерті. Сама останнє, масова жертовність і щирість мільйонів людей є прецедентом в історії штучних голодоморів , що і справді можна розглядати як мовчазний супротив сільського населення політиці тодішньої партійної влади»

Презентацію організував відділ соціокультурної діяльності Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. Котляревського.  Бібліотекар  Галина Вовченко говорить – книга потрапила їй до рук  під час одного з творчих конкурсів, і одразу привернула увагу своєю назвою:

« Непокараний злочин» - зрозуміло. А от «забуте добро?» Це словосполучення мені видалося дивним.  Незабаром в бібліотеку прислав книги сам автор. Я стала вивчати примірник, і зрозуміла, наскільки правильну назву обрав автор. Бо тут йшлося, як постраждалі від повоєнного голодомору їхали рятуватися на Західну Україну, і настільки там відгукнулося на біду місцеве населення. Вони самі іноді бідували, але ділилися останнім  з  біженцями. Донедавна ці факти були малодослідженими, та і не можливо їх було досліджувати за радянських часів. Відомості автор збирав по крупицях, доки не вийшло цілісне полотно, трагічна реконструкція нашої історії».

Раніше ми повідомляли Сьогодні день пам*яті жертв голодомору