Більше тисячі полтавців вже захворіли на гострі вірусні інфекції.

 Про це говорили  на засіданні   міської надзвичайної протиепідемічної комісії , що її провела заступник міського голови з гуманітарних питань  Людмила Бойченко. 
Завідувач Полтавського відокремленого міськрайонного підрозділу лабораторних досліджень державної установи "Полтавський лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Олександр Горбань поінформував , що у  нинішньому  епідсезоні в Україні циркулюватимуть грип групи "А Мічіган"  ,   " А  Сінгапур"  та "В Колорадо":
- Віруси типу "А"  агресивніші,  мають важчий  перебіг, викликають серйозні ускладнення. Тоді як віруси типу "В"  - мають  м'якші ознаки, часто схожі  на звичайну застуду.  "Мічіганові" не притаманно викликати великі епідемії та пандемії, а от вірус " А Сінгапур" - небезпечний. Передусім тому, що  його в Україні не фіксували більше п'яти років , імунітету до цього вірусу у населення немає. 

 Торік у Полтавській області захворюваність на грип мала звичайний характер з поступовим підйомом, і досягла максимуму наприкінці лютого - початку березня. Було зафіксовано  232 тисячі випадків ГРВІ та грипу, ( 16 тис на 100 тис населення), на 25% менше, ніж у попередньому сезоні, і нижче багаторічного на 15%.

В першому півріччі 2018 року вже маємо  121 тис випадків  ГРВІ та грипу  (8 тис на 100 тис населення),  (що на 18% менше, ніж за аналогічний період попереднього року). У Полтаві перевищення епідпорогових показників не відмічали, всього захворіло 35 тис 750 громадян на  ГРВІ, і було  33 випадки грипу. Третина від кількості - діти.  Навчальні заклади не закривали на карантин, призупиняли навчання лише в окремих класах. 
Нині при управлінні охорони здоров'я створено оперативний штаб для координації профілактичних та лікувальних заходів.
Протягом останніх кількох тижнів у Полтави фіксують помірне зростання захворюваності на грип та ГРВІ.  Захворіли  1 197 осіб, з них 833 дитини. Госпіталізовано 67 людей.
Олександр Горбань наголосив : головний засіб убезпечитися  від грипу - зробити щеплення. Поки що це не дуже популярно серед населення, адже вакциновано всього 0,1% від загальної кількості полтавців, за тиждень 348 осіб. Переважно, це сімейні лікарі.

Раніше ми повідомляли Медики закликають робити щеплення від грипу