У Полтавському музеї авіації та космонавтики вшановують пам’ять земляка – космонавта Георгія Берегового

Цьогоріч минає п’ятдесята річниця від польоту космонавта Георгія Берегового на кораблі «Союз -3».«Той політ став надважливою сторінкою в історії космонавтики» - говорить директор музею Андрій Пушкарьов

-       -   У загоні космонавтів Береговий був найстаршим . Він потрапив туди, будучи Героєм Радянського Союзу, маючи військовий досвід льотчика – випробувача.Саме тоді тривала розробка кораблів «Союз». Три безпілотних «Союзи» завершили польоти аварійно. Було очевидно, що корабель  не готовий. Проте у квітні 1967 року летить Володимир Комаров . Підсумок – загибель космонавта і фактичне припинення пілотованої програми. У 1968 році стартували одразу два «Союзи» . Перший – безпілотний.За добу « Союз – 3» з Береговим на борту. Його завданням було здійснити стиковку.І хоча цього зробити не вдалося з об’єктивних причин, космонавт повернувся на Землю з цінною інформацією для конструкторів. Його політ заклав фундамент для подальшого розвитку космічних досліджень.

У 2011 році полтавець Олексій Соболевський виконав ескіз для пам’ятного поштового комплекту ( марка, штамп спецпогашення, конверт) , що йогозамовила Укрпошта до ювілею Георгія Берегового. Ці та інші експонати і представили на виставці у музеї. Художник Олексій Соболевський розповів, як працював над своїм проектом :

        - Перед тим, як почати роботу , я перечитав масу літератури про Берегового, аби дізнатися, якою людиною він був, які риси йому притаманні. Розробкамарки, конверта – це дуже відповідально. Вони відображають історію держави і епохи. Я виготовляв кількаескізів , які доопрацьовував після зауважень замовника. Використовував найрізноманітніші техніки. Процес тривав близько місяця, постійно щось доводилося корегувати. Але, зрештою, обрали оптимальний варіант, який усіх задовольнив. Це була не перша моя робота, але одна з найулюбленіших.

 Раніше ми розповідали,  в Полтаві розповіли про людину - легенду  першого українського космонавта Павла Поповича