Холод і дивні традиції: нігерійка розповіла про своє життя у Полтаві

Якщо останні 10-15 років у Полтаву щороку приїжджало багато студентів з Близького Сходу: Йорданії, Ємена, Туреччини та Туркменістана на навчання в УМСА  та на факультеті нафти і газу ПНТУ, то зараз у місті все частіше можна побачити групи африканців. Звідки вони, де навчаються, чи не відчувають ксенофобії та чи їм, врешті-решт, не холодно на гостинній Полтавщині? Питання, якими ви задавалися, зустрівши африканця у маршрутці, ми поставили Марії – студентці з Нігерії і викладачу англійської мови у мовній школі Workconsult.

Марія, звідки ви і як опинилися у Полтаві?

       –Я приїхала з Нігерії, країни на заході Африки, найбільш населеної країни (у Нігерії проживає 175 мільйонів людей, - ред.) і країни з найпотужнішою економікою на континенті. Я родом з маленького провінційного містечка, де проживає близько 300 000 людей. Нігерія схожа за економікою на Україну – у нас також аграрна країна, але нафтовидобувна галузь дуже потужна і складає до 90% експорту. У Полтаву я приїхала навчатися у Полтавський університет економіки і торгівлі за спеціальністю міжнародна економіка.

Чому саме Полтава? Як обрали країну і місто для навчання?

       –Насамперед, мені подобається співвідношення вартості навчання до його якості: для нашої країни це не велика ціна за вищу освіту. А в подальшому Україна може стати для мене гарним стартовим майданчиком для майбутньої кар’єри і подорожей.

Як вам живеться у Полтаві? Як до вас ставляться місцеві мешканці?

      –Полтава – дуже приємне і гостинне місто. Мені тут комфортно, бо майже немає расизму і харасменту (домагання, - ред.). Люди гостинні і щирі. Саме через це іноземні студенти віддають перевагу полтавським ВНЗ.

Що вас найбільше вразило в українській культурі?

       –Так, дуже багато є дивного і не властивого культурі моєї країни. Наприклад, у вас звичне явище, коли підлітки 12-14 років починають зустрічатися. Для Нігерії це абсолютно неприйнятно і навіть дивно. У нас молодь починає вступати у якісь стосунки лише під час навчання в університеті, у віці 19-21 року. Також дивно, що багато молодих людей не дуже поважно ставляться до своїх батьків і старшого покоління взагалі.

Як вам українська кухня? Чи подобається полтавська їжа?

        –Ні, не подобається, я ніяк не можу до неї звикнути. Тут все дуже прісне, без особливо вираженого смаку. У Нігерії в їжу додають багато спецій.

Ну і питання, яке, мабуть, найбільше турбує полтавців, коли вони бачать африканців на вулицях нашого міста: як вам український клімат? Як переносите нашу зиму?

        –Це просто жах! Мені дуже складно переносити зиму, дуже холодно, я не звикла до такої низької температури. У Нігерії температура повітря зазвичай не опускається нижче +22 у найхолодніший сезон.

Що плануєте робити далі після закінчення навчання у Полтаві? Залишитесь в Україні чи повернетесь додому?

        –Я б дуже хотіла подорожувати, побачити різні країни світу. Україна – лише перша країна у моїх планах вивчати світ. Після закінчення навчання планую працювати за спеціальністю і подорожувати.

Що вам найбільше запам’ятається у Полтаві?

       –Мені дуже до душі Полтава, я приємно вражена гостинністю і щиросердністю, а головне толерантністю полтавців. Це дуже велика рідкість і я це згадуватиму завжди у своїх розповідях про Україну!