Медична реформа крокує Полтавщиною – які успіхи і камені спотикання?

25-го жовтня у Полтаві провели круглий стіл на тему впровадження медичної реформи у Полтавській області. Учасникам розповіли про кількість підписаних декларацій, медичні заклади, що стають автономними та проблеми із запровадженням реформи.

Організував зустріч «Інститут аналітики та адвокації», який провів моніторинг запровадження реформи у області. Старший аналітик «Інституту та адвокації» Олександр Ткаченко за допомогою слайдів показав динаміку зростання кількості угод із лікарями. Так, станом на 1 жовтня 2018-го року 806 854 жителі області (або 58 відсотків населення області) вже підписали угоди із сімейними лікарями. Для порівняння, у Сумській області угоди підписали 424 879 чоловік (39 відсотків).

Реалізацію реформи у області аналітики Інституту проводили на приклади трьох районів – Полтавського, Кременчуцького та Гадяцького. При цьому при запровадженні нових підходів у медицині виникають певні складнощі. Які саме – розповідали представники місцевого самоврядування. Наприклад, голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко зауважив, що не може бути однаковою базова ставка у місті та в селі.

-Для прикладу, Заворсклянська амбулаторія – один лікар, пенсіонер, п’ять ФАПів, дуже велика зона обслуговування. От реформа не бачить цих ФАПів, на їх працівників не передбачено ні копійки! Враховуючи це – ФАПи, протяжність, напевно, на сільську місцевість потрібно додатково давати якийсь коефіцієнт, тоді буде вирівнюватися ситуація, - сказав Михайло Кононенко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні почалася боротьба із підробленими медичними довідками.