Відтепер власники квартир у багатоповерхівках з вертикальною розводкою системи опалення також зможуть встановлювати індивідуальні лічильники тепла та сплачувати лише за опалення власної квартири, а не показник, порівну розподілений між квартирами. На черговому засідання уряду прийнято проект постанови «Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів ― розподілювачів теплової енергії».
Постанова розроблена Мінрегіоном на виконання закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
― Встановлення розподільного обліку теплової енергії дасть можливість кожному українцю заощаджувати споживання тепла і платити виключно за власним лічильником. Вибір споживачами оптимальної системи індивідуального обліку здійснюється за технічної можливості інженерних систем й економічної доцільності для кожного будинку, ― прокоментував подію Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення, а мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля за комерційним будинковим вузлом ділилась пропорційно площі на всіх. І всі платили однаково.
—Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити виключно за власним лічильником, а не за перевитрати недбалого сусіда. Доплата складе лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень згідно площі їх квартири. Це загальноєвропейська практика, — сказав Геннадій Зубко.
Для системи обліку за допомогою приладів-розподілювачів необхідно , щоб їх встановили не менше як 50% мешканцями багатоквартирного будинку. Оплата встановлення такої системи здійснюється коштом споживачів – власників квартири.